Całkiem profesjonalna pracownia fryzjerska w szkole przy ul. Piastowskiej, która powstała z niczego. Uczniom pomogli sponsorzy

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Piastowskiej w Kołobrzegu sami malowali pomieszczenie pod przyszłą pracownię, odnawiali meble i zabiegali o jej wyposażenie. To głównie dzięki ich zaangażowaniu dosłownie z niczego powstała pracownia fryzjerska. Pomogła dyrekcja placówki i sponsorzy.

Od września uczniowie prowadzili zbiórkę używanego sprzętu fryzjerskiego. Informację dotyczącą zbiórki umieścili na Facebooku. Post został udostępniono ponad 100 razy. Na odpowiedź firm, które chciałyby ich wesprzeć, nie trzeba było długo czekać. Farby zasponsorowała firma Troton Polska, używany sprzęt podarowały zakłady, m.in. ArtFryz,  Arkadiusz Serweta, Carte Blanche i Fryzomania. Dwie paczki materiałów fryzjerskich przysłała firma Loreal  z Warszawy, z którą skontaktowała się dyrektorka szkoły.

Dziś pracownia już funkcjonuje. Na razie swoje umiejętności ćwiczą tu uczniowie. Ale szkoła ma plan, by otworzyć ją też dla mieszkańców Kołobrzegu, którzy mogliby tu skorzystać z prostych zabiegów fryzjerskich (bez strzyżenia i farbowania) po atrakcyjnej cenie.  Dochód zostałby przeznaczony na wsparcie podobnych akcji w przyszłości.

-Dzięki projektowi uczniowie otrzymali wspaniałą lekcję, że warto działać  i  wcale nie potrzeba wielkich pieniędzy, aby realizować marzenia. – mówi Dominika Pfeif, dyrektorka ZS nr 2 przy ul. Piastowskiej, która podkreśla, że pracownia powstała bez żadnego wsparcia finansowego.

Fot. ZS nr 2

pracownia2 - Całkiem profesjonalna pracownia fryzjerska w szkole przy ul. Piastowskiej, która powstała z niczego. Uczniom pomogli sponsorzy

4 1 - Całkiem profesjonalna pracownia fryzjerska w szkole przy ul. Piastowskiej, która powstała z niczego. Uczniom pomogli sponsorzy

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 02 maja, 18:24 Kaja

    Na jakim sprzęcie pracują? Czy korzystają z takich urządzeń- https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/category/urzadzenia-fryzjerskie?horizontal ?

    Reply this comment
  2. 15 lipca, 09:35 tokson

    To może ktoś mi powie, czy takie rozwiązania są potrzebne w tego typu miejscach – https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/ ? Czy salon musi być wyposażony w przedmioty specjalnie przygotowane do tej działalności?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend