Cały weekend w jednym miejscu

Przez następne trzy dni będzie się w Kołobrzegu sporo działo. Z nami się nie pogubisz :). Czytaj i planuj z OK! Kołobrzeg.

Szanty będziemy słuchać i śpiewać

Po raz ostatni w tym roku Sailor Port w Kołobrzegu zaprasza na wieczór z cyklu „Piątki z Nettelbeck Shanty”. Ponownie zagra tu i zaśpiewa zespół szantowy „Kaszaloty z Koszalina” (Paweł Mallek & Maciej Szreder). Usłyszymy piosenki żeglarskie, ballady oraz pieśni kubryku. Podczas trwania koncertu będą dostepne śpiewniki szantowe. Start o godz. 18.

 Klub Antidotum z dj

Dziś w popularnym ANTI zagra Dj Pete Deyer czyli Piotr Dejer. Warszawski muzyk zagra multi-genre, mainly-soulful, funky, deep-house, rnb.

Świąteczna Giełda Staroci i kiermasz

Jutro o godz. 10 w RCK rusza Świąteczna Giełda Staroci. W holu Centrum spotkamy kolekcjonerów zrzeszonych w Kołobrzeskim Klubie Kolekcjonera. Start o godz. 10. Dzień później również o godz. 10 i w tym samym miejscu rusza Kiermasz Świąteczny. Wstęp na obie imprezy wolny.

Wigilia z tradycją

Mieszkańcy gmin powiatu kołobrzeskiego jutro będą świętować na regionalnejWigilii z tradycją”, na placu przy Domu Kultury w Gościnie. Na miejscu będzie Jarmark Bożonarodzeniowy gdzie spotkamy rzemieślników, piekarzy, kucharzy i amatorów chcących zaprezentować oraz sprzedawać swoje świąteczne przysmaki. Zobaczymy występy zespołów działających na terenie gmin powiatu kołobrzeskiego.
Będą też konkursy w dwóch kategoriach: potrawy świąteczne oraz dekoracje świąteczne, w których przewidziane są nagrody finansowe oraz rzeczowe. Organizatorzy zapowiadają, że to dopiero pierwsza odsłona, regionalnej imprezy wigilijnej, która ma mieć charakter cykliczny i będzie się odbywać co roku w innej gminie powiatu kołobrzeskiego.

Mikołajkowo na lodowisku

W sobotę o godz. 16.00 na lodowisku Milenium ruszają Mikołajki. Święty Mikołaj przyniesie ze sobą dla każdego dziecka słodki upominek. Ponadto dzieci będą mogły wziąć udział w grach sprawnościowych i zabawach. Bilet wstępu dla dzieci kosztuje 6 zł za godzinę, a dla dorosłych 8 zł. Wypożyczenie łyżew na godzinę ślizgania kosztuje 5 zł.

Młodzi zatańczą Zaje

Jutro w RCK zobaczymy widowisko taneczno – muzyczne Zaja. Spektakl jest efektem pięcioletniej pracy Dziecięcego Teatru Tańca „We love dance. Przedstawienie „Zaja” to widowisko taneczno-muzyczne, multimedialne z wykorzystaniem światła i projekcji kinowej. Jest to opowieść o dziewczynce, której nie zabrano możliwości marzyć. Spektakl jest opowieścią o jej podróży do tajemniczego świata gdzie odkryje swoją moc, dzięki której będzie pomagać innym w odnalezieniu szczęścia.
Przedstawienie wyreżyserował i stworzył do niego choreografię kołobrzeski tancerz i aktor Kamil Raahi.
Na scenie zobaczymy 31 osobową grupę młodych tancerzy. Mają oni od 7 do 16 lat. Tytułowa „Zaja to świat pełen miłości, szczęścia, przyjaciół, radości i kolorów. Ten świat jest symbolem dodaje Kamil Raahi Wszyscy jesteśmy twórcami, jesteśmy artystami. Niestety dorastając zapominamy o tym. Ten spektakl ma nam o tym przypomnieć.

Bilety na przedstawienie kosztują 10 zł. Start godz. 19.

Spotkanie Przedświąteczne

W niedzielę prezydent Kołobrzegu i starosta kołobrzeski zapraszają na „Spotkanie Przedświąteczne” na Placu Ratuszowym. Start o godzinie 17.00. W programie spotkania są występy artystyczne, Betlejemskie Światełko Pokoju oraz degustacja świątecznych potraw.

Kino familijne

W niedzielę kino w RCK pokaże film familijny „Magiczne święta”. Start o godz. 11. Bilety kosztują 10 zł.

DKF „Sztorm” zaprasza na „Zaćmę”

W niedzielę o godz. 17 Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm” pokaże najnowszy film Ryszarda Bugajskiego „Zaćma”. Film opowiada historię Juli Brystygierowej ( w tej roli Maria Mamona), zwanej „Krwawą Luną”, eks-funkcjonariuszki Ministerstwa Bezpieczeństwa. Kobieta, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, w latach 50. osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).

Łotr w Wybrzeżu

Kino Wybrzeże od wczoraj gra już film „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Film można obejrzeć na seansach o godzinie 14.30 (3D dubbing), 17.15 (3D napisy) i o 20 (2D napisy). Bilet normalny kosztuje 16 zł.

Fot. Plakat RCK

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend