Co począć z tak pięknie rozpoczętym weekendem? (+zwiastun)

Niestety, ten weekend nie ma szans na tytuł najbardziej imprezowego w roku. Na szczęście ratuje nas premiera filmu „Sztuka kochania” w kinie Wybrzeże.

19 lat z chórem „Cantores Colabrega”

Jutro Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta oraz Rada Chóru „Cantores Colabregae” zapraszają na koncert. Będzie  to występ, którym chór zamknie 19. rok utworzenia grupy. Chór wystąpi pod dyrekcją Walerii Żuławnik. Przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Subocz. W programie koncertu będzie można usłyszeć, obok utworów muzyki klasycznej i standardów muzyki rozrywkowej, również melodie ludowe z różnych stron świata i przeboje światowej muzyki rozrywkowej w aranżacjach na chór mieszany. Start o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK. Bilety w cenie 1 zł. Można je kupić w kasie RCK.

Didżeje w Antidotum

Jutro w klubie Antidotum przy ul. Łopuskiego gościnnie zagrają DJ Kostek (funk) Plastelinowy Joe (house), Chlorian Świncz (drum’n’bass) i DJ Kris levy Lewczuk (elektrodeephouse). Wstęp wolny.

W porcie zrobi się klimatycznie

Jutro po raz drugi w ostatnim czasie Sailor Port w porcie jachtowym zaprasza na gitarowy wieczór.  Zagrają Team Adam Herbata Herbowski & Mikołaj Podolski oraz Dawid Żarnowski!

Adam Herbata Herbowski wystąpi razem z Mikołajem Podolskim – wspólnie zagrają jazzowo bluesowe aranżacje znanych przebojów. Z kolei Dawid Żarnowski – zaprezentuje nowe brzmienie i zjawisko muzyczne jakim jest Fingerstyle.  Start godz. 19.

 Poranki Młodego Widza

W niedzielę Regionalne Centrum Kultury zaprasza najmłodszych widzów na spektakl „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. Spektakl dla dzieci od lat 4. Bilety kosztują 12 zł. Start godz. 11.

Historia największej „gorszycielki” PRL-u

Dziś ogólnopolska premiera filmu Marysi Sadowskiej „Sztuka kochania” z Magdaleną Boczarską w głównej roli. Film będzie też pokazywać kino Wybrzeże.

„Sztuka kochania” to ekranizacja biografii najsłynniejszej polskiej seksuolog Michaliny Wisłockiej. Film wyprodukowali twórcy filmu „Bogowie” i „Miasto Kobiet”. Michalina Wisłocka w czasach socjalizmu walczyła o dostęp do edukacji seksualnej i promowała świadome macierzyństwo. Napisała i wydała (wbrew partii, kościołowi i innym ginekologom) książkę Sztuka kochania, która zrewolucjonizowała seksualność PRL-u. Film Marii Sadowskiej ukazuje nie tylko kulisy walki o wydanie Sztuki kochania, ale też prywatne, wyjątkowo barwne, życie Michaliny Wisłockiej.

Kino Wybrzeże od dziś do 2 lutego będzie pokazywać film Sadowskiej o godz. 14 i 20. W tym samym czasie do kina przy ul. Łopuskiego możemy się wybrać również na Balerinę ( godz. 16.15) oraz musical La La Land (godz. 18)

Bilety kosztują 16 zł dla dorosłych widzów i 10 zł dla dzieci.

Na zdjęciu kadr z filmu „Sztuka Kochania”

.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend