Czarne łabędzie zabrane „na sygnale” z kołobrzeskiej plaży mają się lepiej. Teraz trwa konkurs na imiona dla parki

Czarne łabędzie, które w złym stanie trafiły do centrum rehabilitacji zwierząt, który prowadzi Fundacja „DZIKA OSTOJA” czują się lepiej. Teraz Fundacja na Facebooku ogłosiła konkurs na imiona dla ptaków.

W zeszłym tygodniu para czarnych łabędzi została zabrana z plaży w Kołobrzegu do ośrodka rehabilitacji zwierząt w Szczecinie. Jeden był nieprzytomny, drugi miał wbity w szyję haczyk. Za ich zły stan odpowiadają niestety ludzie, którzy karmili je nieodpowiednim dla nich pokarmem. Chleb, którym były karmione pęcznieje w żołądkach i jest śmiertelny szczególnie zimą. Jak mówią wolontariusze z Fundacji pieczywo pleśnieje, zakwasza organizm i szkodzi nerkom.

  – Zła dieta spowodowała u nich ogromne osłabienie i wychudzenie. W tej chwili dostają warzywa, ziarna i różne mieszanki. Mamy nadzieję, że zaczną im smakować – czytamy na profilu Fundacji  na portalu społecznościowym – Również ze względu na to, że to gatunek obcy (pochodzą z Australii) zostaną już u nas w azylu.

 Fundacja ogłosiła konkurs na imię dla samicy i samca.

– Udział mogą brać wszyscy – czytamy dalej – Firmy, szkoły, przedszkola, osoby prywatne, kto tylko chce. Propozycje zgłaszajcie bezpośrednio pod postem. Liczymy na Wasze oryginalne pomysły (bylebyśmy potrafili wymówić te imiona 🙂 ). Spośród nadesłanych propozycji wybierzemy 10 najlepszych imion i to Wy dokonacie końcowego wyboru ! Oczywiście zwycięzcy otrzymają piękne zdjęcie czarnych łabędzi w antyramie wraz z dedykacją. Propozycje należy przesyłać do 15 marca 2017 roku.

Tu możecie zgłaszać swoje propozycje Konkurs

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend