Czarny Piątek: Niska frekwencja podczas protestu przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej

Dziś, o godz. 17 przed kołobrzeskim molo spotkali się przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego. Protest odbył się równolegle do ogólnopolskiej akcji „Czarny piątek” w Warszawie.

Protest w Warszawie i  w innych miastach był odpowiedzią na pozytywne zaopiniowanie przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

Dzień wcześniej na Facebooku pojawił się profil wydarzenia „Czarny Piątek Kołobrzeg”. Organizatorzy kołobrzeskiego protestu zachęcali na nim osoby, które nie mogą wyjechać do stolicy, a które są przeciwko zaostrzeniu prawa, do przyjścia przed molo 23 marca o godz. 17. Na apel odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Dużo mniej niż np. 3 października 2016 roku, kiedy to odbył się pierwszy w Kołobrzegu protest przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Wtedy na molo swój sprzeciw wobec polityki rządu manifestowało około tysiąca kołobrzeżan.

Przypomnijmy, w miniony poniedziałek Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt „Zatrzymać aborcję”, przygotowany z inicjatywy działaczy pro-life. Zakłada on usunięcie z obowiązującej ustawy antyaborcyjnej przesłanki, zezwalającej na aborcję w przypadku wad oraz nieuleczalnej choroby płodu. Jeśli proponowane przepisy wejdą w życie, ciąże będzie można przerwać tylko w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki oraz gwałtu.

Teraz projektem zajmie się Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

czarny1 - Czarny Piątek: Niska frekwencja podczas protestu przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej czarny5 - Czarny Piątek: Niska frekwencja podczas protestu przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej20180323 171759 - Czarny Piątek: Niska frekwencja podczas protestu przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 26 marca, 21:59 Joanna1111

    „3 października 2016 roku, kiedy to odbył się pierwszy w Kołobrzegu protest przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Wtedy na molo swój sprzeciw wobec polityki rządu manifestowało około tysiąca kołobrzeżan.” Co za bzura…

    Reply this comment
  2. 27 marca, 09:50 orga

    Dlaczego bzdura? pamiętam tamten protest https://web.facebook.com/events/674734989371541/

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend