Czy i kiedy będziemy mogli zobaczyć w Kołobrzegu głośny ostatnio film Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”? (+zwiastun)

To najgłośniejszy polski film ostatnich tygodni – „Zimna wojna” została entuzjastycznie przyjęta na Festiwalu Filmowym w Cannes, a jej twórca, Paweł Pawlikowski, zdobył Złotą Palmę za reżyserię.
Czy i kiedy kołobrzeżanie będą mogli zobaczyć film, którym zachwycili się m.in. Julianne Moore i Benicio Del Toro?

Film z pewnością pokazałby Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm” w kinie RCK, gdyby nie fakt, że wczoraj Klub pokazał ostatni przed wakacjami film. Cotygodniowe seanse przy ul. Solnej 1 powrócą dopiero po wakacjach.

„Zimnej wojny” nie ma na razie na afiszach kina Wybrzeże. Ale jak udało nam się dowiedzieć głośny już film Pawła Pawlikowskiego, prawdopodobnie zostanie tu pokazany po 14 czerwca. Plakaty filmowe zapowiadające seanse właśnie dotarły do Kołobrzegu.

„Zimna Wojna” opowiada o trudnej miłości dwojga ludzi. Wydarzenia rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku. W rolach głównych występują Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, zarówno krytyki jak i publiczności, podczas ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes, a jego reżyser, Paweł Pawlikowski zdobył Złotą Palmę za reżyserię.

Fot./wideo: materiały prasowe

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend