Dodatkowe piesze patrole policji. Będą tam gdzie najczęściej dochodzi do zakłóceń porządku

Od dzisiaj na ulicach naszego powiatu pojawiły się dodatkowe patrole piesze. Szeregi policjantów z kołobrzeskiej jednostki już po raz kolejny zasilili mundurowi odbywający etap adaptacji zawodowej.

Z początkiem tygodnia do kołobrzeskiej komendy skierowanych zostało kolejnych 6 policjantów, którzy pełnią służbę w ramach adaptacji zawodowej. Funkcjonariuszy wspierać będzie 2 doświadczonych funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Młodzi stażem funkcjonariusze dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w policji. Ukończyli kurs podstawowy zwieńczony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.
Przez najbliższe tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Służby przez nich pełnione odbywać się będą w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych, w patrolach pieszych. Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach newralgicznych, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.
Pełnienie przez wspomnianych policjantów służb możliwe jest dzięki środkom przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend