Domy tymczasowe dla zwierząt w Kołobrzegu potrzebne od zaraz

You are currently viewing Domy tymczasowe dla zwierząt w Kołobrzegu potrzebne od zaraz

Dom tymczasowy dla zwierząt to miejsce gdzie trafiają zwierzaki, które nie radzą sobie w schronisku. Ale również te którym ludzie chcą oszczędzić schroniskowej traumy. W Kołobrzegu takich domów jest bardzo mało.

Dom tymczasowy to dom, w którym zwierzę przebywa przez pewien czas, a konkretnie do chwili znalezienia domu stałego. Niestety w Kołobrzegu takich domów prawie nie ma. 

– Prawdopodobnie dlatego, że ludzie boją się, że zwierzę zostanie u nich w domu na zawsze – mówi Monika Władzińska z Fundacji Ogon Do Góry. Fundacja, która powstała w Kołobrzegu miesiąc temu zabiega m.in. o takie właśnie domy – Dlatego myślimy o tym by proponować ludziom, którzy chcieliby w ten sposób pomóc zwierzętom umowy w których zobowiązują się przyjąć psa czy kota na określony okres, na przykład na trzy miesiące. W tym czasie zapewniamy m.in. opiekę weterynaryjną. Po tym okresie bez względu na to czy mamy stały dom czy nie zabieralibyśmy zwierzę.  

Nasza rozmówczyni przyznaje, że potrzeby w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Dlatego jeżeli chcielibyście chociaż przez jakiś czas zapewnić dach nad głową jakiemuś bezdomnemu psu lub kotu kontaktujcie się z Fundacją przez jej profil na Facebooku [button link=”https://web.facebook.com/ogondogory/?fref=ts” icon=”Select a Icon” side=”left” type_color=”button-background” target=”” color=”b70900″ textcolor=”ffffff”]TU[/button]

Dodaj komentarz