Duża inwestycja drogowa w centrum miasta. Powstanie rondo. Drogowcy zdążą przed kolejnymi wakacjami?

Skrzyżowanie w centrum miasta (na zdj.) zostanie przebudowane – powstanie tu rondo. W ramach tej samej inwestycji przebudowana zostanie też ulica 18 Marca i ul. Zwycięzców. Cała inwestycja jest warta ponad 8 mln zł. Rozpocznie się w przyszłym roku.
– Na wykonanie inwestycji mamy 12 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. – mówi prezydent Kołobrzegu. – Chciałabym, aby przebudowa rozpoczęła się przed wakacjami  i zakończyła się przed wakacjami w 2020 roku. To ambitne założenie, ale jedyne, które gwarantuje, że miasto w tej części będzie latem przejezdne.

Inwestycja oprócz przebudowy skrzyżowania (ul. Waryńskiego, Drzymały, Jana Pawła II, Sybiraków i 18 Marca), które zmieni się najbardziej, bo powstanie tu rondo, obejmuje też remont ulicy 18 Marca i ul. Zwycięzców, aż do ul. Solnej. Zmieni się nawierzchnia. Powstanie ścieżka rowerowa.

 

 

 

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 21 lutego, 06:27 Pan M

    Może zamiast powielać bezkrytycznie zachwyt kołobrzeskimi potworkami infrastrukturalnymi, dokonali byście Państwo rzetelnej analizy jak przez ostatnich kilkanaście lat zdewastowano infrastrukturę drogową miasta. Co zrobiono w centrum, na ulicy Wschodniej, Wiosennej etc. W radosnej twórczości stojącej w sprzeczności z zasadami inżynierii ruchu, kroku dotrzymuje GDDKiA. Już nawet nie chcę pisać o modelowej metodyce uwzględniającej transport publiczny. Tymczasem w Kołobrzegu wszystkie nowe rozwiązania infrastrukturalne uderzają właśnie w komunikację miejską. To co zrobiono z ulicą Śliwińskiego woła o pomstę do nieba. Niski standard w jakim została odbudowana ulica wymusił ograniczenie tonażowe i w efekcie wyrzucenie z ulicy transportu zbiorowego. To wymaga debaty i zatrzymania tego pochodu bezmyślności. To miasto potrzebuje gospodarza z wizją, a nie szamanów zaklinających rzeczywistość i prawiących sobie komplementy przy kolejnych zmarnowanych publicznych pieniądzach na nowe przystanki, autobusy, przebudowy ulic psujące ich standard, czy bezużyteczny placobeton zwany centrum przesiadek Bałtycka.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend