Duże pieniądze trafią do Dźwirzyna. Gmina Kołobrzeg wybuduje tam bazę sportów wodnych

Gmina Kołobrzeg dostała w końcu pieniądze na dofinansowanie dużego projektu w Dźwirzynie. Jeżeli projekt wypali powstanie tam profesjonalna baza sportów wodnych.

Powiedzieć o istniejącej dziś bazie socjalnej dla żeglarzy w Dźwirzynie, że jest skromna to jak powiedzieć nic. Dziś nie ma tam ani prądu ani wody, a jedyną siedzibą i przebieralnią jest przyczepa campingowa. Sprzęt nawet zimą przechowywany jest pod chmurką.

– Pomimo tak spartańskich warunków udało nam się stworzyć klub, który liczy 62 członków, dzieci i dorosłych – mówił dziś podczas konferencji w Urzędzie Gminy Kołobrzeg przy ul. Trzebiatowskiej komandor uczniowskiego klubu żeglarskiego „Błękitni” z Grzybowa, Mariusz Górnisiewicz. Klub któremu szefuje od 10 lat szkoli młodzież w żeglarstwie, sportach motorowodnych, surfingu i kitesurfingu – Gdy przeprowadzimy się do nowych obiektów ta liczba pewnie jeszcze wzrośnie, bo w znacznym stopniu poprawi się socjalna baza. Dzięki niej będziemy mogli przez cały rok szkolić naszych podopiecznych. Dzięki temu dofinansowaniu będzie można też organizować imprezy nie tylko regionalne, ale też ponadregionalne ponieważ warunki wiatrowe i hydrologiczne na jeziorze Resko do uprawiania sportów wodnych są bardzo dobre.

Cały projekt, który na krótkiej liście dofinansowanych projektów (jest ich w sumie 6) widnieje pod nazwą „Budowa Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie” i jest wart 11 milionów złotych (koszty kwalifikowane 8 mln). Gmina dostanie na projekt z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 4,8 mln złotych.

– Cieszymy się bardzo – mówił wprost na dzisiejszej konferencji wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek informując o otrzymanym dofinansowaniu – To są pierwsze tak duże pieniądze, które do nas trafiły. To jest pierwszy etap czyli pieniądze. Teraz przed nami kolejny czyli ciężka praca i mamy nadzieje, że uda nam się ją wykonać do końca tej kadencji (koniec 2018 roku – dop. redakcji). Jeżeli chodzi o całość jeziora to niestety nie, bo to jest zbyt duże przedsięwzięcie.   

W ramach projektu zostanie zmodernizowane nabrzeże przystani surfingowej, powstaną pływające pomosty, zaplecze sanitarne i dwukondygnacyjny budynek socjalny.

Na zdjęciu od lewej zastępca wójta Gminy Kołobrzeg Maciej Bejnarowicz, wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek i komandor uczniowskiego klubu „Błękitni” Mariusz Górnisiewicz  

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend