Dwóch mężczyzn zatrzymanych. Zarzuty to m.in. stalking, przemoc domowa i kradzież

You are currently viewing Dwóch mężczyzn zatrzymanych. Zarzuty to m.in. stalking, przemoc domowa i kradzież

Kołobrzescy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przemocy domowej 29-letniego mieszkańca gminy Gościno, 37- latka z gminy Kołobrzeg.

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyznom i umieszczenie jednego z nich w areszcie. – informuje Tomasz Kwaśnik, oficer prasowy kołobrzeskiej komendy. –  Wobec drugiego orzeczono zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Kołobrzeska policja została powiadomiona w ubiegłym tygodniu. Z relacji przekazanej funkcjonariuszom wynikało, że mieszkaniec gminy Kołobrzeg uporczywie nękał kobietę, mieszkankę Kołobrzegu wydzwaniając na jej telefon komórkowy, nachodząc w mieszkaniu, śledząc i awanturując się. Za ten czyn usłyszał zarzut tzw.” stalkingu”. Dodatkowo od początku roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad bratem i ojcem, bijąc, poniżając i grożąc pozbawieniem życia. Sąd zastosował wobec 37-latka 3-miesięczny areszt.

Drugie zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Gościno, gdzie zatrzymano 29-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się, kradzieży oraz posiadania narkotyków. Policjanci ustalili, że zatrzymany od dwóch lat znęcał się nad swoją matką grożąc jej, bijąc i okradając. Kobieta wyceniła straty na ponad 2 tysięcy złotych. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili również przy mężczyźnie narkotyki -pół grama marihuany. Decyzją Prokuratury mężczyzna musi opuścić lokal, ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zastosowano dozór policji.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne – to tajemnica wielu rodzin. „To, co dzieje się w domu, powinno w domu pozostać”, „to sprawa rodzinna” – w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nieinformowania policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować.

0-22 668 70 00 – to numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – „Niebieska Linia”.

Dodaj komentarz