Dziś budynek przy ul. Radomskiej straszy. Od nowego roku szkolnego ma tu już funkcjonować całkiem nowe przedszkole

Jeszcze niedawno budynek przy Radomskiej 22A, gdzie do 9 czerwca funkcjonowało społeczne przedszkole, miał być remontowany. Dziś już wiemy, że miasto je wyburzy i w tym miejscu postawi całkiem nowy obiekt.

Przez ostatnie lata miasto użyczało budynek przy Radomskiej 22A Społecznemu Towarzystwu Światowemu, które prowadziło tu przedszkole. 9 czerwca rozwiązało jednak umowę. Powód? Budynek nie spełnia wymagań stawianych m.in. przez straż pożarną i wymaga kosztownego remontu.

– Zakładaliśmy, że to będzie mały remoncik, ale jak przejęliśmy budynek to się okazało, że jest to obiekt sprzed 50 lat, nie przystający do obecnych czasów. To jest budynek piętrowy, są tam wąskie klatki, a na pewno marzeniem wszystkich jest, by wybudować nowoczesne przedszkole na jednym poziomie.  – mówił prezydent Kołobrzegu, Janusz Gromek, podczas ostatniej sesji Rady Miasta. – Realizacja w starym wydaniu (remont – dop. red.), a wyburzenie i postawienie nowego budynku, to są podobne koszty. Zrobimy to więc raz, a dobrze.

Za kilka dni ma być gotowy plan funkcjonalno-użytkowy i miasto ogłosi przetarg na projekt i wykonawstwo przedszkola. Może ono kosztować nawet ok. 6 mln zł. Zastosowane technologie mają pozwolić na jego wybudowanie w zaledwie kilka miesięcy i ma być on gotowy na rozpoczęcie przyszłego roku szkolnego.  W czwartek radni przyjęli już nawet uchwałę o powołaniu przedszkola w budynku, którego jeszcze nie ma. Nowe miejskie przedszkole przy Radomskiej 22A będzie miało numer 4.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend