Dziś dwa ciekawe spotkania. Oba polecamy!

W Regionalnym Centrum Kultury z kołobrzeżanami spotka się Bronka Nowicka, laureatka tegorocznej nagrody Nike, a w Muzeum Oręża Polskiego Justyna Schramm-Mazurek opowie o historii Irlandii. Oba spotkania gorąco polecamy!

O godz. 17 w Regionalnym Centrum Kultury będzie można spotkać Bronkę Nowicka, laureatkę Literackiej Nagrody Nike za książkę „Nakarmić kamienie”. Poetka spotka się z czytelnikami w kilkunastu miastach Polski.

Chcę się z nimi spotykać i rozmawiać. – podkreślała wielokrotnie w wywiadach Bronka Nowicka – Staram się, żeby jak najwięcej ludzi poznało chociaż kilka myśli i obrazów, które znajdują się w tym tomie.

Początek spotkania godz. 19.00. Wstęp wolny.

Godzinę wcześniej, bo o godz. 18.00 w ramach cyklu Tajemnice historii” w Muzeum Oręża Polskiego (sala plafonowa w budynku przy ul. Armii Krajowej 13) zacznie  się spotkanie z Justyną Schramm-Mazurek z Fundacji Kultury Irlandzkiej.

Schramm-Mazurek opowie o Powstaniu Wielkanocnym w 1916 sprzed stu lat, poznamy też dzieje Irlandii przełomu XIX i XX wieku. W programie jest również wykład Irlandia zielona wyspa” kultura, historia, tradycje, muzyka, literatura oraz taniec Zielonej Wyspy.

Gość Muzeum reprezentuje Fundację Kultury Irlandzkiej, która powstała 6 lutego 2003 roku w Poznaniu. Założeniem Fundacji jest wszechstronne promowanie kultury irlandzkiej w Polsce. Wstęp wolny.

irlandia 300x88 - Dziś dwa ciekawe spotkania. Oba polecamy!

Fot. RCK

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend