Eko-wyprawa. Przystanek Kołobrzeg

 

Po sukcesie zeszłorocznej rowerowej wyprawy ekologicznej dookoła Polski „Cycling Recycling”, która zdobyła tytuł najlepszej akcji edukacyjnej 2016 roku, ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski rusza na kolejną wyprawę i cykl edukacyjnych akcji.

Tym razem eko-peleton przemierzy polskie wybrzeże Bałtyku, zachęcając turystów do troski o plaże i walki z zaśmieceniem naszego morza.

Dominik Dobrowolski wystartuje na rowerze 31 lipca w Szczecinie, popedałuje do Świnoujścia, a później przez Międzyzdroje, Kołobrzeg, Koszalin, Darłowo, Słupsk, Hel, Trójmiasto, Elbląg i zakończy swoją wyprawę 12 sierpnia w Braniewie.

W Kołobrzegu podróżnik zaprasza na parking pod sklepem Biedronka przy ulicy Trzebiatowskiej 29, gdzie 2 sierpnia w godzinach od 10.00 do 15.00 w planie ekoquizy z nagrodami dla mieszkańców i turystów. Do wygrania między innymi ekokoszulki „Andrzeja, co rysuje”. Będzie też punkt informacji recyklingowej z bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi. 

Fundacja ProKarton promując swoje motto – Pamiętaj, aby po wypiciu soku w kartoniku wyrzucić opakowanie do właściwego pojemnika, ponieważ żadne opakowanie nie powinno trafić na składowisko odpadów – zaprasza także do udziału w ekologicznych konkursach, w ramach których będą ufundowane pyszne soki i napoje w kartonikach.

Wyprawa będzie relacjonowana na www.cycling-recycling.eu i www.facebook.com/cycling.recycling/.

Partnerami wyprawy Cycling Recycling są: Remondis Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzyskui sieć sklepów Biedronka.

eko podróż - Eko-wyprawa. Przystanek Kołobrzeg

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend