Finał konkursu „Daj przedmiotom drugie życie”. Wygrał projekt legowiska dla zwierząt z opony samochodowej

You are currently viewing Finał konkursu „Daj przedmiotom drugie życie”. Wygrał projekt legowiska dla zwierząt z opony samochodowej

Jak dać pozornie niepotrzebnym już rzeczom drugie życie pokazali uczniowie „Krzywoustego”. Legowisko dla czworonożnego pupila ze starej opony samochodowej? Oczywiście!

W środę (27 maja) w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „Daj przedmiotom drugie życie” pod honorowym patronatem starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Konkurs organizowany był w ramach programu OBY Młodzież. Organizatorem konkursu była grupa projektowa młodzieży „Klimat to temat” z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. W konkursie mógł wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania świata przez ludzi oraz zaprezentowanie rozwiązań recyklingowych. Organizatorzy konkursy chcieli pobudzić wyobraźnię uczestników w kierunku pomysłów na wykorzystanie odpadów w życiu codziennym.

Laureaci konkursu stworzyli fantastyczne przedmioty. Wykorzystane przez nich stare, nieużyteczne rzeczy, odpady, zyskały nowy wygląd i zastosowanie. Po ocenie prac przez komisję konkursową wyłoniono laureatów konkursu. Miejsce pierwsze zdobył Sebastian Wąsowski, który otrzymał nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł za wykonanie legowiska dla pupila z opony samochodowej. Na miejscu drugim uplasował się Michał Zapołoch, natomiast trzecie miejsce zajął Aleks Monczuński. Obaj otrzymali talony do sklepu sportowego. Nagrodę główną ufundowała kołobrzeska firma Amberline.

Gratulujemy wszystkim osobom, które podjęły wyzwanie, wykorzystały odpady i wykonały nowe rzeczy. Pamiętajmy! Postawmy na ekologiczne życie!

Dodaj komentarz