Galeria w ratuszu będzie miała patronów

Od soboty miejska Galeria Sztuki Współczesnej w kołobrzeskim ratuszu będzie nosiła imię Adeli i Jerzego Ściesińskich. Radni kołobrzeskiej Rady Miasta podejmując taką decyzję podczas lipcowej sesji nie mieli najmniejszych wątpliwości i zagłosowali jednogłośnie.

Przypomnijmy, małżeństwo Ściesińskich dla kołobrzeskiej kultury zrobiło bardzo dużo. Jerzy Ściesiński, artysta plastyk był pierwszym dyrektorem Galerii Sztuki Współczesnej i animatorem kołobrzeskiej kultury. Artysta był autorem wielu wystaw indywidualnych i uczestniczył w wystawach zbiorowych w kraju i poza jego granicami. Adela Ściesińska zajmowała się wystawiennictwem i animacją, w holu „Kalmara” zorganizowała małą galerię gdzie przez 25 lat jej działalności od 1964 roku miało miejsce ponad 370 wystaw plastycznych. Ściesińska zapoczątkowała i rozwinęła współpracę z najważniejszymi galeriami w Polsce. Uhonorowana została wieloma nagrodami i odznaczeniami w tym Złotym Krzyżem Zasługi, a Rada Miasta nadała jej zaszczytny tytuł „Zasłużonej dla Kołobrzegu”.

Uroczystość nadania Galerii Sztuki Współczesnej imienia Adeli i Jerzego Ściesińskich oraz wernisaż wystawy poświęcona małżeństwu artystów rozpocznie się jutro o godz. 19 w GWS. Wstęp wolny.

Na zdjęciu wernisaż wystawy zdjęć Tomasza Gudzowatego „Closer” w GSW.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend