Granulatem w dzika. Ustronie rozpyla specjalny środek odstraszający. Kołobrzeg stawia na odłów

W czwartek GOSIR rozpylili na terenie Ustronia Morskiego środek REPELENT w celu ograniczenia aktywności dzików na terenie gminy.

-Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów, w okolicach promenady oraz zejść na plażę zastosowany został oprysk środkiem REPELENT, preparatem prewencyjnym III generacji do odstraszania dzików, saren, lisów i innej zwierzyny leśnej – informują gminni urzędnicy.

I dodają: – Produkt jest nieszkodliwy, biodegradowalny z atestem PZH. Oczekujemy, że podjęte działania skutecznie odstraszą dziki, oraz inną zwierzynę wolno żyjącą w okolicach promenady, jednocześnie przypominamy o niedokarmianiu zwierząt.

Mniej więcej w tym samym czasie na stronie Urzędu Miasta w Kołobrzegu pojawiła się informacja o odłowieniu i uśmierceniu dzików. Spytaliśmy więc w magistracie, czy rozpylenie na granicach miasta specjalnego środka odstraszającego dzikie zwierzęta nie jest lepszym sposobem na pozbycie się niechcianych gości.
– Znamy te środki i posiadamy je. Okazały się one jednak mało efektywne, a co za tym idzie nieskuteczne – mówi rzecznik prasowy urzędu, Michał Kujaczyński.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend