Hej, gotowi na weekend?

Ten weekend upłynie pod znakiem jazzu. Codziennie, do niedzieli w Regionalnym Centrum Kultury będą grane darmowe koncerty. Ale to oczywiście nie wszystko. Czytajcie i wybierajcie!  

Na zdjęciu kadr z filmu „Atomic Blonde” w którym główną rolę gra Charlize Theron. Film można od dziś oglądać w kinie Wybrzeże. 

Dni Gościna z Patrycją Markowską

Przez cały weekend będą trwały Dni Gościna. W sobotę wystąpi m.in. Patrycja Markowska. Świętowanie zacznie się jednak już dziś. Na początek będzie rajd rowerowy i nocny turniej piłki nożnej. Zakończymy w niedzielę 15-leciem Klubu Miłośników Sztuki „Pętelka”. Wstęp wolny. Szczegóły znajdziecie na plakacie pod tekstem.

RCK PRO JAZZ

Na ósmą edycję RCK PRO JAZZ Festiwal zaprasza Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. Jak co roku odbędzie się konkurs muzyki jazzowej dla młodych zespołów. Festiwalowe koncerty zaprezentują młode talenty polskiej sceny jazzowej – zdobywczyni Fryderyka Aga Derlak Trio, laureaci najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce – Adam Jarzmik Quintet oraz Małgorzata Zuber Quartet. Wspólnie z jazzowo-hiphopowym projektem Eskaubei & Tomek Nowak Quartet zagra prawdziwa legenda i wirtuoz Michał Urbaniak. Na deser wystąpi znakomita wokalistka z Kansas City Deborah Brown w towarzystwie swoich muzyków oraz orkiestry NFM Leopoldinum

Koncerty odbywają się na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu przy ul. Solnej 1. Jam Sessions odbędą się w Cafe Nuta, w budynku RCK. Wstęp na wszystkie koncerty wolny.Szczegółowy program na plakacie pod tekstem.

Orężada 2017

ModelMaker i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zapraszają na Orężadę 2017 czyli Colberg Model Show, konkurs i wystawę modelarstwa militarnego. Modelarze mogą zgłaszać swoje modele do konkursu do soboty. Start już dziś od godz. 12. Jutro po południu poznamy laureatów. W czasie trwania konkursu ekspozycja będzie udostępniona zwiedzającym w oddziale muzeum przy ul. Armii Krajowej 13. Modele będzie można oglądać w sobotę i niedzielę od godz. 9 – 16.

Organizatorem wystawy jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Dowódca 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie oraz Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski. Partnerem projektu jest Model Team KPM Koszalin.

Colour Street Art

W sobotę Gmina Kołobrzeg zaprasza do Dźwirzyna na Plac Centralny na Colour Street Art. W programie Akademia Cyrkowa (godz. 12-15), pokazy 27 Pablo (m.in. dancehall), wyrzut kolorów Holi (organizatorzy rozdadzą 400 woreczków kolorowych proszków Holi – godz. 16). Zobaczymy też Teatr Ognia Jumpfire.  O godz. 19 koncert zagra grupa Hubas, a o godz. 20.30 Bubliczki. W Dźwirzynie będą się również szczudlarze, Wydmański Show, Mega Bańki i afrykańskie bębny. Wstęp wolny.

Festiwal Lodów

W niedzielę na Skwerze Pionierów rozpocznie się Festiwal Lodów. To gratka dla wszystkich łasuchów i fanów mrożonych deserów. Start godz. 11. Wstęp wolny.

Kino Wybrzeże

Dziś kino Wybrzeże zaczyna grać aż pięć filmów dziennie. O godz. 13.15 będzie można zobaczyć film „Gru, Dru i Minionki”, o godz. 15.15 „Kedi. Sekretne życie kotów”, a o godzinie 17 „Mała, Wielka Stopa”. Wieczorem coś dla dorosłych czyli „Dunkierka” (godz. 18.50) i „Atomic Blonde”. Bilety kosztują 16 zł (normalny) i 10 zł (dziecięcy).   

 dni gościna - Hej, gotowi na weekend?

orezada - Hej, gotowi na weekend?

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend