Ile może zarobić ratownik na kołobrzeskiej plaży? Ruszył nabór

WOPR rozpoczął właśnie poszukiwanie ratowników wodnych do pracy podczas wakacji. W ostatnich latach obsadę kąpielisk kompletowano w ostatniej chwili. Jak będzie w tym roku?

Zdjęcie poglądowe.

Odcinek wybrzeża administrowany przez miasto Kołobrzeg to ponad 13,5 kilometrów. W tym roku plaży ma strzec ok. 70 ratowników. To mało w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat kiedy kołobrzeskich plaż pilnowało nawet dwa razy tyle ludzi. Teraz znaleźć chętnych do pracy jest trudno, bo wielu wykwalifikowanych ratowników wyemigrowało za pracą za granicę gdzie zarobki są dużo wyższe.
Co ciekawe, chętnych do pracy na plaży w Kołobrzegu zwykle nie ma wśród miejscowych. Do pracy przyjeżdżają mieszkańcy centralnej i południowej Polski.

W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu w czerwcu, lipcu i sierpniu planuje zatrudnić 60 ratowników wodnych, 2 ratowników z uprawnieniami sternika motorowodnego, 10 ratowników z ukończonym kursem KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy) i 2 ratowników medycznych z uprawnieniami ratownika wodnego.

Chętnym na etat na plaży spoza Kołobrzegu MOSiR gwarantuje zakwaterowanie i wyżywienie. Za obiady i nocleg odliczany jest podatek około 135 zł.
Zatrudnieni ratownicy będą też mogli korzystać z obiektów MOSiRu (basen, euroboisko, sala do koszykówki, siatkówki, sala sportów walk (judo, ju jitsu).

Ile więc może zarobić ratownik na kołobrzeskiej plaży? Ratownik wodny z KPP dostanie za miesiąc 3900 zł brutto, ratownik wodny na stanowisku starszy wieży – 4400 brutto, ratownik medyczny – 3900 brutto, sternik motorowodny – 3900 brutto + dodatek 400 zł.

Pierwsi ratownicy na plaży pojawią się już 10 czerwca. Na początek będzie to 10 osób. Od 22 czerwca będzie to już pełna obsada stanowisk ratowniczych.

Kontakt w sprawie pracy pod nr tel. 693956894 w godzinach od 9.00-20.00. Więcej informacji w sprawie pracy znajdziemy też na profilu WOPR na Facebooku.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 14 czerwca, 11:47 Michał Burda

    Wszyscy ratownicy wodni powinni mieć kurs KPP

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend