IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Scrabble. Debiutanci nic nie płacą

W nadchodzący weekend 29 – 30 września Kołobrzeg będzie gościł scrabblistów z całego kraju.

Scrabble to znana gra strategiczna, w którą grają miliony ludzi na świecie. Pasjonaci grają nie tylko w domowych zaciszach, ale spotykają się na sportowych turniejach, wliczanych do ogólnokrajowego rankingu.

To już czwarte mistrzostwa Kołobrzegu, jak widać impreza na stałe wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń w mieście. Swój udział potwierdziło już wielu wybitnych zawodników z całego kraju, że wymienimy tylko Trójmiasto, Szczecin czy Warszawę.

Zawody są otwarte co oznacza, że może w nich wziąć udział każdy chętny. Zapisy odbywają się przez internet na stronie www.pfs.org.pl  zakładka Turnieje. Tam też można zapoznać się z pełnym harmonogramem imprezy. Jeśli ktoś zechce wziąć udział w zawodach rozgrywając tylko jedną czy dwie rundy, wystarczy zgłosić to sędziemu. Scrabblistów w tym roku ponownie gości Ośrodek Wypoczynkowy Podczele II przy ul. Koszalińskiej 70. Debiutanci nie ponoszą żadnych opłat.

Organizatorami zawodów są: Klub Scrabblowy START Kołobrzeg, Fundacja UMYSŁ im. Alfreda Buttsa i Miasto Kołobrzeg. Do pięknej oprawy turnieju przyczyniło się szereg darczyńców fundujących nagrody i przerwy kawowe, spośród których warto wymienić choćby kołobrzeskie firmy: Brico Marche czy CoffeDesk. Do grona wspierających dołączyły także firmy spoza miasta : APA2 ze Szczecina i IMFilter z Goleniowa. W tym roku wyjątkowe statuetki dla zwycięzców i najlepszego debiutanta ufundowała Gmina Kołobrzeg. Ponadto szereg osób prywatnych i lokali gastronomicznych wsparło organizację turnieju, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

– Nawet jeśli nie gracie na co dzień w scrabble, warto w ten weekend zajrzeć do Podczela – może znajdziecie nowe hobby? – zachęcają organizatorzy.

SCRABBLE plakat 190918 - IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Scrabble. Debiutanci nic nie płacą

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend