Jest nowy powiatowy inspektor sanitarny. Wcześniej trzykrotnie nie udało się z Włodzimierzem Wróblem

Dziś starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski powołał na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu Jacka Ekk-Cierniakowskiego. Wcześniej na nominację zezwoliła wojewódzka inspektor sanitarna w Szczecinie. Ta sama, która trzykrotnie nie wyraziła zgody na przedłużenie umowy dotychczasowemu inspektorowi, Włodzimierzowi Wróblowi.

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył dziś akt powołania Jackowi Ekk-Cierniakowskiemu, który od 1 października będzie pełnił funkcję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu przez kolejne 5 lat.

Wcześniej stanowisko to piastował Włodzimierz Wróbel. Jednak wojewódzka inspektor sanitarna nie godziła się na powołanie go na kolejną kadencję. Tomasz Tamborski podczas konferencji poświęconej temu tematowi mówił:  – Osobiście uważam, że pani dyrektor Dobrzycka (Małgorzata Domagała-Dobrzycka, wojewódzki inspektor sanitarny w Szczecinie – dop. red.) nie ma zastrzeżeń do pracy pana Wróbla. W rozmowach ze mną oceniała jego pracę wysoko. Przez te lata jego kadencji przyznawała mu premie, które są uznaniowe, więc ta ocena musiała być wysoka. Stąd apeluję do polityków PiS-u aby zechcieli pozwolić pani dyrektor podjąć decyzję w tej sprawie samodzielnie.  Nie chciałbym, aby funkcja dyrektora Sanepidu była traktowana jak łup polityczny. Pan Wróbel nie jest politykiem. Zajmuje się naszym bezpieczeństwem sanitarnym i w pełni zasługuje na to żeby powierzyć mu tę funkcję.

Co się zmieniło? – Trzykrotnie występowałem z wnioskiem o powołanie pana Wróbla na to stanowisko i za każdym razem spotykałem się z odmową. Uznałem, że nie można już przedłużać tej sytuacji. – odpowiada starosta.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend