Jest weekend, jest zabawa!

W ten weekend będzie w Kołobrzegu sporo muzyki. Usłyszymy ambitny pop, klasykę i jazz. Będzie też coś dla namłodszych i urodziny biblioteki. Czego chcieć więcej? Czytajcie i planujcie weekend w mieście, bo Kołobrzeg jest ok!

Utalentowana Julia Marcell

Już w piątek w Regionalnym Centrum Kultury usłyszymy Julię Marcell, wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów. Ta utalentowana artystka młodego pokolenia ma już na swoim koncie 3 albumy – ufundowane dzięki internautom „It Might Like You z 2008 roku, „June z 2011, z piosenkami „Matrioszka i „Echo, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, oraz zeszłoroczną „Sentiments.

Artystka została laureatką prestiżowych nagród m.in.: Paszportu Polityki w 2012 w kategorii Muzyka Popularna i Fryderyka w 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna.

Bilety kosztują 50zł. Początek koncertu piątek o godz. 19.

Centrala da czadu!

Nie milknie też klubokawiarnia Centrala przy ul. Wąskiej 1. W piątek (21 październik) zagra tu kapela punkowa O.K.W z Rymania.

Zapraszamy wszystkich znajomych, dawnych bywalców imprez w kołobrzeskiej Latarni, życzliwych nieznajomych, wszelkie alternatywno – czadowe niedobitki oraz szanownych punk – emerytów do Centrali na kombatancki koncert 30-lecia ludowej kapeli punkowej O.K.W z Rymania. – czytamy w zaproszeniu na koncert na facebookowym profilu Centrali – Zagramy kawałki zabytkowe, bardzo stare, umiarkowanie stare, a nawet nowe i wyprujemy żyły, żeby było głośno, miło i sympatycznie!

Biblioteka świętuje 70-lecie

Trwa jubileusz biblioteki. Przypominamy, że szanowna jubiltaka kończy w tym roku 70 lat. W piątek (21 październik) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. J. Frankowskiego rusza wystawa „70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu”. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do końca miesiąca. Również dziś będzie można wysłuchać tu recitalu Pawła Barów. Wstęp na koncert biletowany.

Coś dla najmłodszych

W niedzielę (23 październik) o godz. 11.00 Regionalne Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Pchła Szachrajka”. Impreza biletowana.

RCK ma słabość do jazzu

W niedzielę o godz. 19.00 w RCK zagra Kamil Piotrowicz Sextet  Będzie to premierowy koncert promujący drugą płytę „Kamil Piotrowicz Sextet – Popular Music”.

Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół oraz druga płyta („Popular Music”) powstała z inicjatywy wyróżniającego się pianisty i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Wzbogacony o saksofon altowy Kuby Więcka oraz doświadczoną sekcję rytmiczną (Andrzej Święs oraz Krzysztofa Szmańda) zespół wykonuje autorskie kompozycje łączące elementy jazzu, muzyki współczesnej, folkloru polskiego czy minimalizmu.

Bilety jeszcze tylko dziś (21 październik) można kupić w cenie 35 zł. Od jutra będą kosztowały 40 zł.

Szkoła muzyczna w starej łaźni kończy 25 lat

Państwowa Szkoła Muzyczna przy J. Frankowskiego zaprasza w sobotę (22 październik) na koncert z okazji 25 lecia powstania placówki. Zagrają uczniowie, nauczyciele i absolwenci.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia jest istnieje w Kołobrzegu od 1991 roku. Szkoła uczy gry na ośmiu instrumentach – fortepianie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli, kontrabasie, akordeonie, flecie i klarnecie. Dziś uczy się tu 113 uczniów, pracuje 16 nauczycieli. Przez ćwierć wieku tą jedyną szkolę muzyczną w Kołobrzegu ukończyło 408 absolwentów.

Jutro (22październik) uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00 Mszą św. w kościele rektoralnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP (tzw. „mały kościółek nad rzeką„). A o godz. 16 uroczystości przeniosą się do Regionalnego Centrum Kultury gdzie będzie można wysłuchać uroczystego Koncertu Jubileuszowego.

Usłyszymy m.in. Igora Badena, Sara Kupc, duet Ewę i Irminę Bądkowskie oraz zespół wokalny Maritimus. Na klarnecie zagra Andrzej Pietraś, a na fortepianie Joanna Jankowska. Koncert na klarnet i rożek basetowy zagrają absolwenci Andrzej Wojciechowski i Łukasz Szajewski.

Muzycy zagrają repertuar klasyczny w którym są kompozycje m.in. Chopina, Wieniawskiego i Mendelsona

fot. Kamil Piotrowicz Sextet – RCK

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend