Jubileusz: Szkoła muzyczna świętuje 25-lecie

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. jest publiczną i nieobowiązkową placówką artystyczną, która istnieje w Kołobrzegu od 1991 r. Szkoła uczy gry na fortepianie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli, kontrabasie, akordeonie, flecie i klarnecie.

Szkoła prowadzi naukę w dwóch cyklach: czteroletnim i sześcioletnim. Obowiązujące przedmioty w procesie nauczania to: nauka gry na wybranym przez dziecko instrumencie, która odbywa się w formie zajęć indywidualnych oraz zajęcia zbiorowe: teoria muzyki, zespoły kameralne i chór.

Warunkiem przyjęcia do Szkoły jest złożenie podania przez rodzica (opiekuna) w okresie zapisów, ilość uzyskanych przez dziecko punktów z tzw. badań predyspozycji i zdolności muzycznych.

Liczba miejsc zależy od przydzielonych etatów i środków finansowych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kołobrzegu podobnie jak w innych szkołach obowiązują ustalone przez rodziców opłaty: Komitet Rodzicielski (pieniądze przeznaczone m.in. na nagrody, pamiątki dla absolwentów czy wpisowe dla uczniów delegowanych na konkursy) oraz dobrowolna darowizna od rodziców.

Tekst (ze skrótami i zmianami redakcji) pochodzi z oficjalnej strony szkoły:  muzyczna.kolobrzeg.pl
Zdjęcie: muzyczna.kolobrzeg.pl

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend