Już 61 załóg zgłosiło się do 1. Rajdu Kołobrzeskiego. Trasę poznają chwilę przed startem

23 i 24 września w Kołobrzegu i na drogach powiatu kołobrzeskiego zostanie rozegrany 1. Rajd Kołobrzeski.

Dziś na liście uczestników Rajdu było 61 załóg. Wśród nich 4 pochodzą z Kołobrzegu. Pozostałe z całego kraju – m.in. ze Śląska i Wielkopolski. Będą się ścigać po ulicach naszego miasta. Którymi dokładnie? Dziś dyrektor Rajdu Maciej Raczewski nie chciał nam zdradzić. Usłyszeliśmy że ze względów bezpieczeństwa – organizatorzy chcą uniknąć sytuacji gdy kierowcy zaczną trenować na ulicach miasta szybką jazdę. 

Co więc wiemy? W sobotni wieczór odbędzie się prolog ulicami centrum miasta. Po zmroku samochody przejadą jeszcze raz w zmienionej konfiguracji. Najwięcej ścigania będzie w niedzielę. Zostały wytyczone trzy asfaltowe odcinki specjalne, jak zapewniają organizatorzy, dość szybkie i wymagające. Jeden z nich odbędzie się w samym Kołobrzegu, prawdopodobnie w jego centrum. Na ten oes po trzeciej pętli zostanie przejechany jeszcze raz w formie PowerStage’a, za który na najszybszą załogę czeka osobna nagroda.

Pozostałe dwa oesy wytyczono na drogach powiatu kołobrzeskiego, a park serwisowy w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego. W sumie przez dwa dni rywalizacja rozegra się na 12 odcinkach specjalnych po asfalcie i kostce. Ceremonia mety i rozdania pucharów odbędzie się w bazie rajdu – Hotelu New Skanpol. 

W przerwie między prologami zaplanowano spotkanie z kibicami na placu pod latarnią morską. 

Dokładny program opublikujemy gdy tylko będzie dostępny. 

rajd2 - Już 61 załóg zgłosiło się do 1. Rajdu Kołobrzeskiego. Trasę poznają chwilę przed startem

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend