Duży obiekt powstaje w dzielnicy uzdrowiskowej. Akurat teraz, gdy tyle się mówi o ograniczeniu zabudowy uzdrowiska

Na działce przy ul. Kościuszki rozpoczęła się budowa 14-kondygnacyjnego condohotelu Baltic Wave. Obiekt powstanie w strefie uzdrowiskowej, mimo trwającej dyskusji i wielu glosach, że miasto powinno bardziej dążyć do ograniczenia tego typu inwestycji i przeciwdziałać „betonowaniu uzdrowiska”.

Realizacja tak dużego projektu jest możliwa dzięki temu, że właściciel uzyskał decyzję o warunkach zabudowy w 2008 roku, a niewiele później również pozwolenie na budowę. Stało się to więc przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru miasta.

W takich sytuacjach o tym, jak wysoki będzie obiekt decyduje przede wszystkim wysokość sąsiednich budynków. W tym przypadku jest to Olimp IV, dawny Hutnik.

Jak informuje inwestor w komunikacie prasowym w ofercie dostępnych jest 468 lokali o powierzchni od 29 do 130 m kw, które administrowane będą przez renomowanego operatora hotelowego.
Budowa 14-kondygnacyjnego obiektu ruszyła we wrześniu 2019 roku, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2021 roku.

Fot. Baltic Wave

Baltic Wave 2 - Duży obiekt powstaje w dzielnicy uzdrowiskowej. Akurat teraz, gdy tyle się mówi o ograniczeniu zabudowy uzdrowiska

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. Wrzesień 27, 22:16 kk

    W kołobrzegu od lat mówi się o ogrniczeniu zabudowy uzdrowisk a zabudowa coraz gęstsza :). Jeszcze kupa wolnego terenu , choćby lotnisko.

    Reply this comment
  2. Wrzesień 28, 08:39 Derek

    I bardzo dobrze, to miasto ma wyglądać jak miasto a nie jak kolejna wioska na peryferiach.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend