Koncert na otwarcie lata w tym roku z poślizgiem

Pierwszy w roku duży koncert na plaży zwyczajowo nazywamy koncertem na otwarcie lata lub powitanie lata. W tym roku z tego chwytliwego sloganu trzeba zrezygnować.

Do tej pory koncert organizowany od ponad 10 lat z pompą dzięki zaangażowaniu ogólnopolskich rozgłośni radiowych lub stacji telewizyjnych (albo tych i tych) odbywał się pod koniec czerwca. Zwykle też poprzedzała go kampania reklamowa w której kołobrzeska impreza była tą, która inauguruje w kraju początek wakacji. W tym roku termin przesunięto i to aż o dwa tygodnie.

– Początkowo rozmawialiśmy o terminie pod koniec czerwca okazało się jednak, że wtedy Telewizja Polska robi duży koncert disco polo na stadionie narodowym, który też będzie transmitowany – tłumaczy Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta Kołobrzegu – Organizowanie w tym samym czasie koncertu sprawiłoby, że część widowni by nam odeszła. Termin tydzień wcześniej też był już zajęty.  

Koncert odbędzie się więc 9 lipca. Partnerami medialnymi są Radio Zet i Telewizja Polsat. Kołobrzeski magistrat dopłaci do koncertu pół miliona złotych. Tyle ma kosztować kampania promocyjna koncertu, m.in. zapowiedzi oraz relacja „na żywo” w radiu i telewizji. 

Na koniec podajemy gwiazdy koncertu. Usłyszymy m.in. szwedzką gwiazdę Zelmerlöwa i polskich artystów Grzegorza Hyży i Patrycję Markowską. To nie koniec listy wykonawców. Kolejne nazwiska mamy poznać wkrótce.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend