Kosztowna walka z koronawirusem. Szpital wojewódzki apeluje o wpłacanie darowizn

Walka z koronawirusem jest potwornie droga. Szpitale dysponujące ograniczonym budżetem już łapią finansową zadyszkę. Pojawiają się apele do społeczeństwa o wsparcie. 

Fot. Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay.com

Szpital Wojewódzki w Szczecinie został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Oznacza to, że to tu trafiają i trafiać będą wszyscy pacjenci z naszego regionu z podejrzeniem koronawirusa, a następnie to tu będą oni hospitalizowani w przypadku pozytywnego wyniku i konieczności otrzymania profesjonalnej opieki medycznej.

Szpital posiada ponad 900 łóżek i najwspanialszy na świecie zespół, który z wielką determinacją i oddaniem realizuje misję opieki nad pacjentami Województwa Zachodniopomorskiego.

– W konfrontacji z dużą liczbą zakażonych pacjentów, których spodziewany się w najbliższym czasie, te dwa gigantyczne filary mogą okazać się niewystarczające. – mówi rzecznik lecznicy Mateusz Iżakowski – Potrzebujemy dużo materiałów, środków i sprzętu.W tej chwili liczy się dla nas każda złotówka. Najbardziej potrzebujemy środków ochrony osobistej (maseczki, kombinezony, okulary ochronne i płyny do dezynfekcji). Tych elementów nasz personel medyczny zużywa bardzo dużo, a przewidujemy, że największa fala pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, oraz tych, którzy zachorują dopiero przed nami.

I dodaje: – Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową jak i materialną. Już teraz dziękujemy za wielkie wsparcie.

Wpłaty z tytułem “darowizna” można przekazywać na numer konta: 

Bank PEKAO S.A. 90 1240 6292 1111 0010 7358 5182

 

Regionalny Szpital w Kołobrzegu podaje numer konta

Regionalny Szpital w Kołobrzegu w odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące chęci udzielenia pomocy dla szpitala, opublikował swój numer rachunku, na który można wpłacać darowizny wspierające działania lecznicy

Nazwa i adres odbiorcy: Regionalny Szpital w Kołobrzegu, ul. Łopuskiego 31-33, 78-100 Kołobrzeg
Nazwa banku: PKO Bank Polski SA
Dla wpłaty/ przelewu krajowego:
Numer rachunku: 
13 1020 2821 0000 1502 0001 6329

Dla przelewu międzynarodowego:
Numer rachunku: 
PL 13 1020 2821 0000 1502 0001 6329 i dodatkowo kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Tytuł wpłaty/ przelewu: darowizna na cele statutowe szpitala.

Dziękujemy za Państwa pomoc i wsparcie.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend