Majówka inne niż wszystkie. Mieliśmy się spotkać podczas plenerowego koncertu Mrozu. Co w zamian?

You are currently viewing Majówka inne niż wszystkie. Mieliśmy się spotkać podczas plenerowego koncertu Mrozu. Co w zamian?

Tegoroczna majówka z pewnością przejdzie do historii – zamiast tradycyjnych koncertów w plenerze, spotkamy się w sieci. Sprawdzamy co nas czeka podczas majowego weekendu i co nas ominęło z powodu epidemii.

Na zdjęciu koncert grupy Big Cyc w porcie pasażerskim podczas Dni Kołobrzegu w 2018 r. W tym roku Regionalne Centrum Kultury musiało odwołać koncert w dniu święta miasta. Fot. Marek Augustyniak.

Jeszcze przed epidemią koronawirusa Regionalne Centrum Kultury planowało na majówkę bezpłatny koncert Mrozu i Sztywnego Pala Azji oraz teatrzyk dla dzieci. Niestety, wszystko musiało zostać odwołane. Podobnie rzecz się ma z koncertem podczas zbliżających się Dni Kołobrzeg – 23 maja miał zagrać w porcie pasażerskim zespół Ira. Już wiemy, że ten koncert również się nie odbędzie.

Co w zamian? W majówkę w sieci będziemy mogli zobaczyć m.in. film „Oda do radości”. Podczas majówki ma też odbyć się premiera piosenki, którą specjalnie z tej okazji nagrywają kołobrzescy artyści.

Szczegóły wirtualnej majówki opublikujemy wkrótce.

Majówka w 2020 roku rozpoczyna się 1 maja. Tego dnia obchodzone jest Święto Pracy i zgodnie z obowiązującą ustawą jest to dzień wolny od pracy. W tym roku wypada on w piątek. Ustawowo wolny od pracy jest również 3 maja (niedziela), czyli dzień Święta Konstytucji 3 Maja.

Dodaj komentarz