Miasto chce nowych tabletów dla radnych i nagłośnienia sali konferencyjnej

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu radni spotkają się z przedstawicielami firmy oferującej profesjonalne nagłośnienie sali konferencyjnej w której odbywają się sesje Rady Miasta.  Na tym samym spotkaniu radnym ma być też przedstawiona oferta wymiany laptopów na tablety.

Magistrat chce wymienić laptopy, które kupiło prawie sześć lat temu radnym Rady Miasta na nowe tablety. – Zamierzamy zakupić radnym tablety, bo ten system, który jest teraz zaczyna szwankować – przyznaje rzecznik prasowy prezydenta Michał Kujaczyński.

Urząd Miasta wyposażył radnych w laptopy w 2011 roku. 21 radnych Rady Miasta otrzymało wtedy przenośne komputery z dostępem do internetu w ramach projektu „Gmina na Fali”. Miało to ułatwić kontakt z radnymi, a na ich elektroniczne skrzynki miała trafiać cała korespondencja. Oszczędności były łatwe do policzenia – mniej zużytego papieru, znaczków pocztowych i biegania na pocztę by nadać przesyłki. Jednak niektórzy radni w poprzedniej kadencji odmówili korzystania z laptopów i dziś wciąż niektóre dokumenty radni dostają za pośrednictwem poczty na adres domowy.

Teraz do radnych mają trafić nowiutkie tablety. – Będziemy namawiać radnych do korzystania z nich – dodaje rzecznik – Jeżeli wyrażą zgodę cała korespondencja będzie mogła być wysyłana na ich adresy elektroniczne.

Magistrat zastanawia się też nad wymianą nagłośnienia sali konferencyjnej gdzie odbywają się sesje Rady Miasta. Ten system zdaniem rzecznika również jest już przestarzały. Spotkanie z firmą, która ma przedstawić ofertę nagłośnienia i nowych tabletów ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu. 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend