Miasto planuje wprowadzić nocną prohibicję. Jeżeli pomysł przejdzie alkoholu nie kupimy m.in. na stacjach benzynowych

Jest gotowy projekt uchwały ograniczający sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych. Radni zajmą się nim na najbliższej sesji Rady Miasta, 27 września. 

Według projektu uchwały zakaz sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży obowiązywałby od godz. 1 do 6. Nowe restrykcje najbardziej odczułyby stacje benzynowe, gdzie oprócz paliwa można kupić też właśnie alkohol. Zakaz ten nie obejmuje podawania i spożywania alkoholu w lokalach gastronomicznych.

Uchwała jest możliwa dzięki tegorocznej nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która dała samorządom możliwość regulowania sprzedaży napojów alkoholowych na swoim terenie.

Propozycja wyszła z Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy m.in., że wprowadzenie tego ograniczenia „będzie miało pozytywny wpływ na odpowiednie kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i powinno przyczynić się do ograniczenia przypadków zakłócania bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Kołobrzegu”.

Radni Rady Miasta zajmą się projektem uchwały na sesji 27 września. 

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 30 września, 14:54 dopend

    Co sądzicie o tym, aby wytwarzać alkohole domowe na takiej zasadzie – https://alembik.eu/ ? Czy Waszym zdaniem warto? Czy tak można uzyskać coś naprawdę jakościowego? Jakie macie doświadczenia? Sugestie, podpowiedzi?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend