Miejski pakiet pomocowy czeka na rządową specustawę. W poniedziałek przy Ratuszowej 13 kolejne spotkanie w tej sprawie

You are currently viewing Miejski pakiet pomocowy czeka na rządową specustawę. W poniedziałek przy Ratuszowej 13 kolejne spotkanie w tej sprawie

Podobnie jak w przypadku Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego (pisaliśmy o tym  TUTAJ), również miejski pakiet pomocowy, który miał być ogłoszony do końca tego tygodnia, musi być podporządkowany rządowej specustawie, którą dziś ma głosować Sejm.

-Pakiet Pomocowy dla kołobrzeżan mamy przygotowany. Korzystaliśmy z propozycji, jakie przedstawiali włodarze Krakowa czy Gdańska – mówiła podczas dzisiejszej konferencji online prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska – Jednak dziś Sejm zbiera się, by uchwalić propozycje zawarte w specustawie i to zmienia trochę sposób załatwianie wniosków, które wpływają do naszego urzędu i zmienia nieco zakresy kompetencyjne między organem stanowiącym a organem wykonawczym.

W poniedziałek ma się odbyć kolejne spotkanie miejskiego zespołu ds. opracowania pakietu pomocowego dla przedsiębiorców oraz, co podkreśliła prezydent Kołobrzegu, również mieszkańców, którzy nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej.

-Czekamy, zobaczymy, jakie udogodnienia zostaną przyjęte przez Sejm. W poniedziałek rano spotkamy się i przeanalizujemy je i przygotujemy się do opracowania naszych propozycji, które będą wynikały ze specustawy – zapowiada urzędniczka.

To, co wpływa załatwiamy na bieżąco

-Nasze prace skoncentrowały się na podatku od nieruchomości, spraw związanych z jego odraczaniem, umarzaniem i rozkładaniem na raty i te wnioski, które wpłynęły są rozpatrywane na bieżąco. – dodała prezydent miasta -Zastanawiamy się nad kwestią dzierżawy miejskich terenów i te wnioski są też załatwiane na bieżące podobnie jak sprawy związane  z najmem lokali komunalnych. Indywidualnie podchodzimy do każdego wniosku. Jest jednak jeden warunek – teraz szczególną uwagę zwracamy na tych, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu w związku z epidemią koronawirusa.

 

Dodaj komentarz