Miejski rower wraca na początku marca. Dziś swoją ofertę Nextbike przedstawił gminom

Dziś, o godz. 13 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, Jakub Giza z firmy Nextbike S.A., która na zlecenie miasta w czerwcu ubiegłego roku zamontowała w Kołobrzegu stacje Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego, spotkał się z przedstawicielami gmin powiatu kołobrzeskiego i prywatnych firm by przedstawić im swoją ofertę.
Na sali była m.in. Urszula Czachorowska, kierownik Referatu Rozwoju i Promocji w gminie Ustronie Morskie. Czy to oznacza, że tam też wkrótce pojawią się stacje rowerowe z jednośladami do wypożyczenia?
-To jest pierwsze tego typu spotkanie i na początek chcielibyśmy poznać szczegóły – powiedziała nam Urszula Czachorowska nie wykluczając kategorycznie, że takie rowerowe stacje mogłyby zostać zamontowane również w Ustroniu Morskim. Zaznaczyła jednocześnie, że na decyzję samorządu największy wpływ będzie miał sposób finansowania takiego projektu.

Propozycja firmy Nextbike S.A. skierowana jest także do hoteli, ośrodków i innych firm prywatnych np. banków. Jeżeli zdecydują się oni na postawienie stacji z rowerami przy swoich siedzibach, sieć ogólnodostępnych, mobilnych wypożyczalni rowerów ma szansę się rozrosnąć. Dziś KRM to 12 stacji wyposażonych w sumie w 125 rowerów.

Rower miejski po zimowej przerwie wraca 1 marca. Ceny i zasady działania KRM mają być takie same co w zeszłym roku.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 14 lutego, 21:59 Maciej

    Stacja roweru miejskiego przydała by się w okolicy molo na pustym betonowym placu i tam również ławki takie jak na deptaku, drewniane z oparciem w miejscu przed „Bałtykiem” . Teraz to wygląda na niedokończone i surowe.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend