Mieli dużo szczęścia! Aż dziw, że wyszli z tego prawie bez szwanku

You are currently viewing Mieli dużo szczęścia! Aż dziw, że wyszli z tego prawie bez szwanku

Mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego, po tym jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ponadto posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj po godzinie 21.00 policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skoczòw. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili, że w przydrożne drzewo uderzył samochód, a kierujący i pasażer uciekli.

Policjanci w rejonie zdarzenia drogowego zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który przyznał się do kierowania samochodem. Jak twierdził jechał zawieść syna do kolegi. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem 1,5 promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że zatrzymany nie powinien kierować, gdyż ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

-Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za złamanie zakazu i spowodowanie kolizji – informuje oficer prasowy kołobrzeskiej komendy policji, Tomasz Kwaśnik. I dodaje:  – Przypominamy również o ograniczeniach spowodowanych koronawirusem. Wycieczki w stanie nietrzeźwości samochodem do kolegi nie są tak zwaną niezbędną potrzebą bytową.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.
Policjanci apelują o pozostanie w domach oraz ograniczenie przemieszczania się bez ważnych powodów.

Dodaj komentarz