Modernizacja dworca PKP do połowy roku? To raczej niemożliwe

Modernizacja dworca PKP ma zakończyć się do połowy tego roku. Tak zapewniano nas przed jej rozpoczęciem. Ale tego terminu raczej nie uda się dotrzymać.

Blisko 5 mln zł będą kosztowały prace modernizacyjne na dworcu PKP. W tej chwili perony to prawdziwy plac budowy. Wszędzie widać materiały budowlane. Grupa robotników uwija się w pocie czoła. Ale już wiadomo, że remont nie zakończy się do połowy roku jak planowano. Dziś usłyszeliśmy, że remont peronu pierwszego rozpocznie się dopiero po wakacjach. Nie wiadomo kiedy zakończy się modernizacja podziemnego tunelu.
Z kolei peron drugi będzie przed wakacjami remontowany aż do kładki nad torami. Będzie otwierany etapami. Część będzie dostępna niebawem.

Przypomnijmy, że w ramach przebudowy ma powstać praktycznie nowe przejście podziemne. Ma zostać dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tunel „dostanie” nowe schody i zadaszenie. Perony 1 i 2 zostaną podwyższone do wysokości 76 cm ponad główkę szyny. Pojawią się na nich m.in. szare płyty o wymiarach 2 x 1 metra, nowoczesne ławki, kosze na śmieci oraz elementy małej architektury.

Firma prowadząca remont przebuduje również całą instalację elektryczną oraz kanalizację deszczową.

Fot. M. Augustyniak

14 - Modernizacja dworca PKP do połowy roku? To raczej niemożliwe 16a - Modernizacja dworca PKP do połowy roku? To raczej niemożliwe 17a - Modernizacja dworca PKP do połowy roku? To raczej niemożliwe 18 - Modernizacja dworca PKP do połowy roku? To raczej niemożliwe

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend