Możemy odetchnąć z ulgą – jest zgoda na letnie imprezy na plaży

Po piątkowym spotkaniu w Urzędzie Morskim w Słupsku mamy zwrot w sprawie wydania zgody na imprezy na kołobrzeskiej plaży.

Przypomnijmy, chodzi głównie o 6 tys. metrów kw. plaży nieopodal Kamiennego Szańca na których organizowano dotąd m.in. Sunrise Festival i jeździecką imprezę Cavaliada. 

– Nadal podtrzymujemy naszą odmowną decyzję odnośnie imprez masowych na plaży w Kołobrzegu – tłumaczyła nam jeszcze tydzień temu Anna Woś, koordynator ds. mediów w słupskim Urzędzie Morskim – Są niezgodność z zapisami w planie zagospodarowania przestrzennego. Obok Kamiennego Szańca według planu jest całkowity zakaz organizowania imprez. Na mniejsze punkty np. gastronomię w tym samym planie jest zapis, że mogą to być punkty do 40 metrów kwadratowych, a ktoś wystąpił o zgodę na lokalizację 60. metrową. Wystarczy zmniejszyć i zgoda zostanie prawdopodobnie wydana. Nie będzie za to gastronomi na plaży centralnej, między molo a latarnia morską na którą wpływały skargi. 

W piątek w Słupsku spotkali się przedstawiciele Urzędu Morskiego i kołobrzeskiego Urzędu Miasta. Mamy powody do zadowolenia. 

– Rozmowa była bardzo konstruktywna – powiedział nam dziś Jerzy Wolski, wiceprezydent Kołobrzegu – Obie strony uwzględniły uwagi, które się pojawiły podczas tej rozmowy i efekt jest taki, że udało nam się dojść do porozumienia.

 Jak udało nam się dowiedzieć, żeby zgoda została wydana magistrat we wniosku musi zmniejszyć powierzchnię jednej z lokalizacji, a inną przesunąć. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend