Muzeum Patria Colbergiensis pomaga

You are currently viewing Muzeum Patria Colbergiensis pomaga

Muzeum Patria Colbergiensis w kołobrzeskim Ratuszu oraz Komitet Społeczny „Dla Krzysia” zapraszają dziś na Biesiadę Charytatywną NETTELBECK SHANTY do restauracji Sailor Port (port).
– Przyjść może każdy – kto umie i ten, kto nie umie śpiewać – czytamy w zaproszeniu na Biesiadę – Bierzemy ze sobą instrumenty, na których potrafimy grać lub na których można grać. Wszystko w morskim klimacie Kołobrzegu. Wieczór poprowadzi Paweł Mallek i zespół KASZALOTY z Koszalina, z którymi zaśpiewamy m.in. „Bosmana”, „Gdzie ta keja”, „Hiszpańskie dziewczyny” czy „Balladę o Wikingach”. Kto nie zna tekstu, niech się nie martwi, tekst utworów będzie udostępniony dla wszystkich!
Wieczór poprowadzi Natalia Jastrzębska, zaś Robert Maziarz i Kaszaloty z Koszalina będą oplatać szanty morskimi opowieściami.
Podczas spotkania będą zbierane fundusze na turnusy neurologopedyczne dla 6-letniego Krzysia borykającego się z autyzmem od 2 roku życia. Dzięki ogromnej pracy pań terapeutek, rodziców oraz pań z przedszkola, do którego uczęszcza, chłopiec powoli wychodzi ze świata, w którym tkwił przez ponad pięć lat. Dziś Krzyś wciąż musi regularnie jeździć na terapię do Krakowa i jednocześnie chodzić na zajęcia w Kołobrzegu, a wszystko to generuje ogromne koszty, na które rodziców po prostu nie stać.
Podczas biesiady sprzedawane będzie piwo Nettelbeck, a dochód ze sprzedaży tego piwa zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Przewidziana jest także licytacja fantastycznych przedmiotów.
Start o od godz. 18.00

Dodaj komentarz