Na skwerze Pana Tadeusza w Podczelu stanie rzeźba Zosi. Przetarg na rewitalizację najpóźniej do końca miesiąca

Dochodzą do nas zniecierpliwione głosy mieszkańców osiedla Podczele, którzy pytają kiedy zostanie w końcu ogłoszony przetarg na rewitalizację skweru Pana Tadeusza. – Przecież pieniądze na ten cel są- pytają.

O pieniądzach na rewitalizację skweru Pana Tadeusza, który znajduje się na terenie osiedla Podczele pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy miasto otrzymało dofinansowanie na ten cel z projektu „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 – ponad 1,4 mln zł.
Z tego samego programu miasto sfinansuje jeszcze projekt upiększenia i poprawy bezpieczeństwa ul. Aleja Św. Jana Pawła II w centrum Kołobrzegu.  Przetarg na tą drugą inwestycje został już ogłoszony. Niestety zakończył się fiaskiem, bo nie było chętnych na miejskie zlecenie. Lada dzień zostanie ogłoszony ponownie.
A co przetargiem na rewitalizacje skweru w Podczelu? – Przetarg zostanie ogłoszony prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, najpóźniej do końca miesiąca – informuje Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta.

Po znalezieniu wykonawcy najwięcej prac zostanie wykonanych przy alejkach. Na skwerze stanie też rzeźba. Już wiadomo, że ma to być postument z figurą Zosi, bohaterki poematu epickiego Adama Mickiewicza  „Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie ” od którego skwer wziął swoją nazwę. Tak zdecydowali sami mieszkańcy osiedla.

Jak będzie wyglądała rzeźba? Tego jeszcze nie wiemy. Przypomnijmy, że w filmie Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz” bohaterkę zagrała Alicja Bachleda – Curuś (na zdj.).

Fot. Materiały prasowe

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend