Nasiona zebrane przez bibliotekę w Ustroniu Morskim są już w drodze do Afryki

Prawie 8 kilogramów nasion, m.in. marchwi, cebuli, kapusty i słonecznika, zebrała biblioteka w Ustroniu Morskim. Cenna przesyłka jest już w drodze do Zambii w Afryce.

Przesyłka została nadana 7 kwietnia. Pięć dni później opuściła granicę Polski. Skąd taka akcja? Okazuje się, że w odległej Zambii nasiona są bardzo drogie i niektórych mieszkańców Afryki na nie zwyczajnie nie stać. Nasiona z naszego powiatu pomogą w założeniu ogródka, którym będą opiekować się małe dzieci. Plony mają urozmaicić ich posiłki, a w przyszłości stać się pomocą w usamodzielnieniu się maluchów.

– Z ogromną radością informujemy, że w tym roku nasza akcja miała zasięg ogólnopolski, co zaowocowało imponującym wynikiem. Zebraliśmy 576 torebek nasion, które ważyły prawie 8 kg. – czytamy na stronie gminy Ustronia Morskiego. Akcję „Nasiona dla Afryki” prowadziła tamtejsza biblioteka gminna  – Szczególne podziękowania kierujemy do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kołobrzegu, którego podopieczni nazbierali 294 torebek nasion, czyli przeszło połowę wszystkich zebranych.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend