Nie ma chętnych na dzierżawę amfiteatru. Trwają indywidualne negocjacje

W poniedziałek zakończyła się procedura przetargowa na dzierżawę amfiteatru. Druga tego roku. Przypomnijmy, że w pierwszym podejściu wprawdzie wybrano firmę, która miała latem organizować przy ul. Fredry koncerty i widowiska, ale już po rozstrzygnięciu przetargu wycofała ona swoją ofertę.

Do drugiego przetargu nikt nie przystąpił. Teraz Regionalne Centrum Kultury prowadzi indywidualne negocjacje z jedną z firm, która mogłaby wynająć obiekt. Efekt tych rozmów poznamy prawdopodobnie w najbliższy piątek.

Jak usłyszeliśmy w Regionalnym Centrum Kultury, jest też plan B na wypadek gdyby negocjacje zakończyły się fiaskiem. Wtedy obiekt może być wynajmowany na pojedyncze eventy. I jak mówi dyrekcja Centrum, zainteresowanie taką formą współpracy jest.

Niezależnie od tego kto będzie zarządzał amfiteatrem, dyrekcja RCK planuje z ul. Solnej na Fredry przenieść przynajmniej trzy duże swoje imprezy: RCK Pro Jazz, RoCK Festival i Operę.

Obecnie w amfiteatrze trwają przygotowania do odbioru technicznego i sanitarnego. Obiekt, który normalnie może pomieścić ok. 2,5 – 3 tys. widzów, w dobie epidemii koronawirusa będzie mógł być zapełniony w połowie.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend