Niedziela, RCK, Poranek Młodego Widza, godz. 11 i 14, bilety 8 zł

Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu zaprasza  na kolejny Poranek Młodego Widza. 

W małej sali teatralnej (ograniczona liczba miejsc – warto wcześniej zadbać o bilet) zostanie pokazany spektakl „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” 

Trójka aktorów zaprasza młodych widzów na plac zabaw, gdzie panują zasady, które dzieci znają z podwórka i szkolnego korytarza. Niepozorna kłótnia o kaczkę sprawia, że dziecięca rywalizacja niepostrzeżenie przeradza się w poważną, dorosłą wojnę. Można próbować ją odwołać, ale uda się to tylko wtedy, gdy widzowie pomogą aktorom i wspólnie z nimi wyprawią się do Krainy Słoneczników, by porozmawiać ze Słońcem…

Spektakl został zainspirowany trzema realizacjami Jana Dormana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru: „Która godzina?”, „Konik” oraz „Kaczka i Hamlet”. Istotą tego przedstawienia, opartego również na interakcji z dziećmi, jest żywioł swobodnej i niczym nieskrępowanej zabawy. Dzięki temu mali widzowie odbierają pierwszą lekcję teatralnej umowności.

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 6-9 lat.

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne, które potrwają do godziny 14:00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend