Niedziela, RCK, Poranki Młodego Widza, godz. 10, bilety 8 zł

23 września 2018 startują po przerwie Poranki Młodego Widza. Początek wyjątkowo o godz. 10.00. W Sali widowiskowej zostanie wystawiony spektakl „Dziób w dziób” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. Bilety: 8 zł.

Kto nie skacze… ten nie gołąb..! A z całą pewnością nie gołąb z naszego osiedla. Dlaczego nie tolerujemy „obcych”, a inność traktujemy jak zagrożenie? Jak przekonać grupę, by otworzyła się na kogoś z zewnątrz? Uczą tego gołębie z Teatru Tęcza. Właściwie gang gołębi. Osiedlowa grupa do zadań specjalnych, aktualnie zjednoczona koniecznością dokonania zemsty na Kotce, za śmierć szefa… Śmierć zresztą wysoce niepewną… No i czym tak naprawdę jest odwaga? O tym z kolei przekonamy się poznając Przemka, który nawet gołębiem nie jest… Wróblem jest, po prostu, szarym takim… Wszystkie te postaci na jednym podwórku umiejscawia Malina Prześluga, wybitna autorka sztuk dla dzieci, pozwalając im mówić językiem prosto z blokowiska, językiem zwyczajnym, bliskim młodej widowni. Spektakl mimo tego, że porusza niełatwe problemy, niełatwe zwłaszcza dziś, daje widzom dużą dawkę zabawy.

Spektakl adresowany jest do widzów od lat 6.

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne, które potrwają do godziny 13:00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend