Niedziela, RCK, Poranki Młodego Widza, godz. 11, bilety 8 zł

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na Poranki Młodego Widza. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę 07.10.2018 w sali widowiskowej RCK.

O godz. 11 zostanie pokazany spektakl „Opowieści z niepamięci” w wykonaniu Teatru Animacji w Poznaniu. Bilety: 8 zł

Prasłowiańska mitologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy „Opowieści z niepamięci” postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Na scenę wychodzą aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć… nasza pogoda!

Niezwykłe, autorskie lalki Dudy Paivy faktycznie ożywają na scenie, budząc respekt, czasem grozę, a niekiedy szczery śmiech.

Duda Paiva, Brazylijczyk mieszkający na stałe w Holandii, postanowił przyjrzeć się z bliska słowiańskim legendom. Być może dzięki temu spektaklowi my sami poznamy je na nowo?

Spektakl prezentowany był na wielu międzynarodowych festiwalach. W 24. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu otrzymał GRAND PRIX jury dziecięcego oraz nagrodę za najlepszą rolę kobiecą dla Sylwii Koronczewskiej-Cyris (przy współudziale Julianny Dorosz i Marcela Górnickiego) za rolę Jędzy. W 28. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu otrzymał II nagrodę, wyróżnienie zespołowe oraz nagrodę sekcji lalkowej ZASP za animację.

Spektakl adresowany jest do widzów, którzy ukończyli 7 lat. Po spektaklu RCK zaprasza na warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne.

W trakcie każdego spotkania teatralno-plastyczno-animacyjnego rozdajemy specjalne karty, na których dzieci zbierają pieczątki – za obejrzenie przedstawienia, udział w zajęciach plastycznych i udział w zabawach animacyjnych. Kto zbierze cztery pieczątki, otrzyma od Animatora z BABAKUBY specjalny Dyplom Superstwora! Dziewięć niedziel, dziewięć dyplomów – a na zakończenie teatralnej jesieni – rozlosujemy nagrody specjalne dla tych, którzy zbiorą 7 dyplomów.

Serdecznie zapraszamy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend