Niskie bezrobocie. Koszalin sięga po kołobrzeskich pracowników

Kołobrzeski Powiatowy Urząd Pracy pod koniec kwietnia organizuje Giełdę Pracy. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że pracowników w Kołobrzegu szuka koszaliński oddział Jeronimo Martins Polska S.A.

Pracowników na rynku jest coraz mniej i coraz częściej firmy zwiększają teren poszukiwania ludzi do pracy. 28 kwietnia kołobrzeskich pracowników będzie zachęcać do pracy w koszalińskich magazynach firma Jeronimo Martins Polska S.A., która prowadzi popularne Biedronki. Pracodawca zapewnia dojazd i jeden posiłek dziennie.

My zerkamy do statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu i sprawdzamy ile jest ofert pracy i ilu jest zarejestrowanych bezrobotnych w Kołobrzegu i okolicznych gminach.

Okazuje się, że osób bez pracy jest teraz dużo mniej niż jeszcze rok temu. A jesteśmy przecież dopiero przed okresem letnim kiedy zwykle pojawia się wiele sezonowych ofert pracy.

I tak, na koniec lutego stopa bezrobocia w powiecie kołobrzeskim wyniosła 8,3 procent. Dane w liczbach na koniec marca przedstawiają się następująco – wszystkich bezrobotnych było 2 tys. 198. Ale prawo do zasiłku miało tylko 405 osób. W tej grupie bezrobotnych kobiet było 1 tys. 172. Na wsiach powiatu kołobrzeskiego  osób bez pracy jest 942, w tym aż 929 to kobiety.

Porównajmy te dane do roku 2016. Rok temu o tej samej porze bezrobotnych było przeszło 500 więcej, bo 2 tys. 745. W tym roku za to więcej jest ofert pracy, bo 763. Rok temu było ich blisko 100 mniej.

 Spotkanie o którym pisaliśmy na początku odbędzie się 28 kwietnia, w godz. 8-14, w sali nr 5 (sala zajęć grupowych) w kołobrzeskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Jeronimo Martins Polska S.A. poszukuje 10 osób na stanowisko magazynier. Nie ma wymagań dla kandydatów. Jest to praca w Centrum Dystrybucyjnym w Koszalinie, w systemie dwuzmianowym, w godzinach 7-15, 19-4 na umowę o pracę.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend