Nowa rzeźba stanie przy ul. Rzecznej. Miasto zapłaci za nią więcej niż za „Turystkę”

Urząd Miasta ogłosił konkurs na projekt, wykonanie i montaż rzeźby, która ma stanąć na terenach zielonych przy ul. Rzecznej. W taki sam sposób wyłoniono rok temu projekt rzeźby „Turystka”, którą po perypetiach ze stratą drążka do selfie przeniesiono w końcu ze skweru przy ul. Obrońców Westerplatte do centrum miasta.

Konkurs na projekt i wykonanie rzeźby ogłoszono dziś. Artyści mają czas na zgłoszenie swoich projektów do 17 lipca. Urzędnicy nie stawiają jakichś wielkich wymagań. Wiadomo, że celem konkursu jest wzbogacenie przestrzeni miejskiej Kołobrzegu „dziełem o znamionach oryginalnej koncepcji artystycznej, stworzenie charakterystycznego, przyjaznego miejsca na mapie Kołobrzegu, które będzie przyciągało mieszkańców i turystów. Projektowana rzeźba/instalacja powinna wywoływać wśród odbiorców pozytywne emocje, mieć charakter pogodny bądź żartobliwy. Projektowany obiekt powinien wchodzić w interakcje z oglądającymi, intrygować, cieszyć, uruchamiać wyobraźnię.”

Technologia zastosowanych materiałów i techniki wykonania są dowolne. Proponowany do realizacji materiał ma być jednak trwały i odporny na warunki atmosferyczne, a gotowa rzeźba/instalacja – bezpieczna dla użytkowników.

Rzeźba ma stanąć przy ul. Rzecznej najpóźniej do 24 października.
Magistrat w porównaniu do zeszłorocznego konkursu w którym wybrano projekt rzeźby „Turystka”, podwyższył kwotę, którą zapłaci zwycięzcy konkursu – z 50 do 80 tys. zł.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend