Od dziś Biedronki będą w ciągu dnia zamykane na godzinę. Co jeszcze się zmienia w funkcjonowaniu popularnej sieci sklepów?

You are currently viewing Od dziś Biedronki będą w ciągu dnia zamykane na godzinę. Co jeszcze się zmienia w funkcjonowaniu popularnej sieci sklepów?

Biuro prasowe sieci Biedronka informuje: „Biedronka przechodzi na pracę rotacyjną w sklepach. Co to oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa pracowników.”

Żeby załogi mogły się bez kontaktu ze sobą wymienić codziennie w godzinach od godz.  13.30 do 14.30 sklepy będą zamykane. Obowiązywać będzie tzw. przerwa techniczna. Każdy sklep może wprowadzić inną godzinę przerwy technicznej. Zarządzenie zaczyna obowiązywać od dziś (23 marca)

Przy wejściu do sklepów mają pojawić się dozowniki z płynem dezynfekcyjnym dla klientów, a sprzedawcy mają pracować w ochronnych maseczkach i rękawiczkach. Przy kasach będą montowane płyty z pleksi.

Biuro prasowe Biedronki poinformowało także, że może zwolnić z obowiązku świadczenia pracy tych pracowników, którzy ukończyli 60 lat, bo znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Biedronka zapewnia, że : „Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze”.

Skróceniu ulega czas pracy Biedronek – teraz będą czynne od godz. 8 do 20.

Dodaj komentarz