Odliczamy godziny do największego koncertu świata! W jednym miejscu program WOŚP w Kołobrzegu i w powiecie

Jutro już po raz 25. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Będziemy się bawić i jednocześnie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Kołobrzeg

Na ulicach kwestować będzie 182 wolontariuszy. Wśród nich są m.in. wiceprezydent Kołobrzegu Jacek Woźniak i starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski. Wiekszość wydarzeń będzie miała miejsce na Placu Ratuszowym, ale nie zapominajmy o ul. Mariackiej, Wąskiej czy hali Milenium. 

Część artystyczna rozpocznie się przy ratuszu o godz.12.45. Na scenie zaprezentują się m.in. VSDS, Harcerze, Dzieci z Przedszkola Mądrowscy, Płynny Polar, The Curb, Paweł Świderski oraz Zespół Kaszaloty. Dla Orkiestry zagrają m.in. WOPR, Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Motoryzacji, Odlodowo, Grupa Rekonstrukcyjna, iCoffeeDesk, iD Pole Dance. Swoją obecność potwierdzili też motocykliści z klubu Voyager, którzy na placu ratuszowym pojawią się na swoich ryczących maszynach. Do orkiestrowego składu dołączą niezawodni członkowie POSP TRYTON, strażacy i służby mundurowe. Na ulicy Mariackiej kwestować będzie jak co roku Basia Biela i przyjaciele, a od godziny 16. zacznie grać klubokawiarnia Centrala przy Wąskiej 1.  

Kołobrzeskie Stowarzyszenie Płetwonurków z Niepełnosprawnością Aquarium i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, zapraszają wszystkich chętnych wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na wspólne nurkowanie. Wystarczy między godziną 12.00 a 14.00 przyjść na basen Milenium ze strojem kąpielowym.

Już dziś pieniądze do charakterystycznych orkiestrowych puszek można było wrzucać m.in. w sklepach sieci Freshmarket.  Jutrzejszy, 25. Finał WOŚP w Kołobrzegu zakończy koncert Mai Hyży. Występ gwiazdy wieczoru jest planowany ok. godz. 19:00. Światełko do nieba pofrunie o godz. 20.

Szachiści też zagrają

Klub Szachowy Solny w Szkole Podstawowej w Drzonowie organizuje turniej szachowy. Rozgrywane będzie 7 lub 9 rund po 15 minut. Aby wziąć udział  wystarczy zarejestrować się na stronie chessarbiter.com lub wysłać e-mail na adres solny@grzybowo.pl. Wpisowe do turnieju to 10 zł. Całość zostanie przekazane  na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

                                                       Morka zagra dla WOŚP w Ustroniu Morskim

Do akcji, już po raz szesnasty przyłączy się także Ustronie Morskie. Tradycyjnie impreza odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Nadbrzeżnej 20. Start o godz. 16.00. W programie zaplanowano występy sekcji artystycznych GOK, licytację, loterię fantową, stoiska gastronomiczne, warsztaty kulinarne pieczenia pizzy z szefem kuchni „Przystań”, przejazdy wozem strażackim. Atmosferę imprezy podgrzeje koncert Strażackiej Orkiestry Dętej „MORKA” i o godzinie 20:00 wspaniałe „Światełko do nieba”.

Kosmiczny Finał Orkiestry w Czerninie

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego zorganizuje zbiórkę pieniędzy dla Orkiestry po raz szósty. Motywem przewodnim Finału będzie tu kosmos. Na liście atrakcji są m.in. test samochodów Renault, fotobudka, dmuchany zamek, loteria fantowa, licytacje gadżetów orkiestrowych. Start godz. 13. Światełko do nieba poleci o godz. 18.

Licytacje

Na portalu aukcyjnym Allegro trwają aukcje rzeczy oddanych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Za koszulkę Lewandowskiego, którą przekazał na rzecz Orkiestry prezydent Kołobrzegu trzeba dziś zapłacić 1322,00 zł. A to pewnie nie koniec, bo aukcje trwają do 16 stycznia do godz. 14. Co jeszcze wystawił na licytację miejski sztab Orkiestry? Można wylicytować m.in. piłkę z autografem Marcina Gortata, którą przekazał starosta kołobrzeski (dziś 820 zł). Do wylicytowania jest jeszcze m.in.  rejs dla dwóch osób promem Polfferies do Ystad.

Wszystkie aukcje zobaczycie tu Aukcje WOŚP

Gmina Kołobrzeg też postawiła na aukcje. Na specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowanej zakładce na portalu Allegro można wylicytować m.in kask skuterowy wykonany przez Jakuba Szwarca z grafikami WOŚP. Dziś jego cena wynosiła już 710  zł. 

Wśród rzeczy wystawionych przez gminę są jeszcze m.in.  piłka z autografami siatkarek Chemika Police m.in. z podpisem Małgorzaty Glinki – Mogentale jednej z najlepszych polskich siatkarek, podwójnej mistrzyni Europy (dziś kosztowała 610 zł); płyta z dedykacją od Kabaretu Paranienormalni; plakaty z autografami Kabaretu Skeczów Męczących, Kabaretu Młodych Panów i kolczyki i pierścionki od pracowni MM Sroka Design,

Tutaj znajdziecie wspomniane przedmioty: Aukcje dla WOŚP

Na Allegro do wylicytowania są też przedmioty przekazane przez gminny sztab w Ustroniu Morskim. Do wylicytowania są m.in. sesja fotograficzna dla firmy, projekt graficzny dla firmy i sesja fotograficzna dla rodziny.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend