Orange sprzedał zabytkowy budynek Poczty przy ul. Armii Krajowej 1

Orange, telekomunikacyjny gigant, poinformował na swojej stronie internetowej, że budynek poczty w Kołobrzegu przy ul. Armii Krajowej 1, został właśnie sprzedany.

Zabytkowy, neogotycki budynek przy ul. Armii Krajowej 1, w którym urzęduje Poczta Polska, był wystawiony na sprzedaż od dobrych kilku lat. Chętnych jednak dotąd nie było. Przypomnijmy, że można było go kupić za 4,1 mln złotych netto.

Teraz Orange poinformował, że budynek znalazł nabywcę i został sprzedany. Firma nie chce udzielić informacji komu i ostatecznie za ile. Z ostatnich dostępnych informacji wynika tylko, że poczta, która ma siedzibę na parterze, zostanie tam gdzie jest.

Z oferty wciąż dostępnej na stronie Orange nieruchomości wiemy, że sprzedaż obejmowała działkę o powierzchni 2830 metrów kw.  oraz prawo własności zabudowań posadowionych na tym gruncie, czyli budynku biurowo – technicznego o powierzchni użytkowej 2540,80 metrów kw. i budynku magazynowo-garażowego o powierzchni użytkowej 316,29 metrów kw.

Na działce za budynkiem biurowo-technicznym znajduje się też  parking na ok.15 miejsc postojowych.
Budynek biurowo – techniczny to budynek trzykondygnacyjny, podpiwniczony (dwie kondygnacje naziemne i poddasze użytkowe oraz jedna podziemna). Jest to obiekt parterowy, wybudowany w konstrukcji murowanej z cegły ceramicznej.

 

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 09 listopada, 15:33 Frania Wirnikowa

    Sklep muzyczno-książkowo-kawowy mógły być.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend