Oszukiwali na policjanta CBŚP i urzędnika. Oszukana kobieta straciła 18 tys. zł

Niestety po raz kolejny policjanci otrzymali zgłoszenia, od starszych osób do których dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji lub podający się za urzędnika.

Z relacji osób wynika, że na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta lub w innym przypadku mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Przedstawili się podając imię i nazwisko oraz numer służbowy. Seniorzy rozpytywani byli czy posiadają rachunki bankowe i jakimi środkami pieniężnymi dysponują. Żaden z rozmówców nie dał się oszukać.

W kolejnym przypadku okradziono seniorkę, tym razem metodą „na urzędnika”. Do mieszkania przyszedł oszust i przedstawił się za urzędnika pomagającego zdobyć należącą się kilkutysięczną emeryturę z Unii. Obiecując załatwienia wszelkich formalności, został wpuszczony przez seniorkę do środka. Oszust poprosił, o okazanie oszczędności. Wykorzystując sytuację i nieobecność seniorki w pokoju, ukradł 18 tysięcy złotych.

– Apelują o ostrożność. – mówi Tomasz Kwaśnik, oficer prasowy kołobrzeskiej policji –  Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Pamiętajmy również, by otwierając drzwi poprosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logiem firmy. Ponadto pamiętajmy, ze policjanci nigdy nie dzwonią i nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku, kiedy podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać zaleca się kontakt z policją pod nr telefonu 997

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend