Podali się za policjanta i prokuratora. Senior stracił sporą sumę pieniędzy

You are currently viewing Podali się za policjanta i prokuratora. Senior stracił sporą sumę pieniędzy

Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też w ramach rzekomych akcji policji zwalczających „oszustów”, znowu byli aktywni w Kołobrzegu. Ciągle warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez tych przestępców. Oszuści nie śpią. Cały czas wymyślają nowe metody. Wczoraj mieszkaniec Kołobrzegu został oszukany metodą „na policjanta CBŚP”.

Do zdarzenia doszło wczoraj w południe, wówczas do pokrzywdzonego zadzwoniło dwóch mężczyzn pierwszy podał się za policjanta drugi  za prokuratora. Przestępca poinformował pokrzywdzonego, że mógł paść ofiarom „oszustów”. W związku z czym najprawdopodobniej senior przekazał dane do logowania bankowego fałszywemu policjantowi, który wykonał przelew na kwotę 20 tysięcy złotych.

Kolejny raz przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić.

Przypominamy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od ludzi pieniędzy! Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe!

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy.

Dodaj komentarz