Policja apeluje o rozwagę. Tylko w ciągu ostatnich czterech dni zginęło na naszych drogach sześć osób

Policja apeluje o rozwagę uczestników ruchu drogowego. W ciągu ostatnich czterech dni na drogach regionu w wypadkach komunikacyjnych śmierć poniosło sześć osób.

W Mścicach na motocykliście pierwszeństwo wymusił kierowca samochodu w wyniku czego pasażerka motocyklisty poniosła śmierć na miejscu. Na drodze nr 162 w rejonie skrzyżowania do Kopydłówka kierujący pojazdem wymusił pierwszeństwo w wyniku czego dwie osoby poniosły śmierć. W Nasutowie pod Białogardem w wyniku najechania na drzewo trzy osoby poniosły śmierć na miejscu.

– Przypominamy, że nieprzestrzeganie przepisów, wymuszenie pierwszeństwa, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. – mówią kołobrzescy policjanci. – Pamiętajmy, że jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Tylko w okresie 13, 14 i 15 października 2018 roku funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadzili 108 kontroli drogowych, w wyniku czego ujawniono 45 wykroczeń w ruchu drogowym, zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących, ujawniono 2 kierujących po cofnięciu uprawnień, zatrzymano 18 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend